روسیه مضنون شماره یک حملات سایبری به سیستمهای ایمیل پنتاگون

نویسنده:

۰۹:۲۰:۵۴

بنا بر اعلام برخی منابع رسمی (بدون ذکر نام) این رخنه حوالی ۲۵ ژولای رخ داده و بیش از ۴۰۰۰ نفر از پرسنل نظامی و غیرنظامی ستاد مشترک ارتش را تحت تاثیر قرار داده است. با پیگیریهای انجام شده به نظر می‌رسد داستان از جایی آغاز شد که یک ایمیل فیشینگ در میان کاربران این سیستم منتشر شد که سعی داشت با حقه آنها را به باز کردن این ایمیل ترغیب کند. و از این طریق گواهی‌نامه‌های اعتبار سنجی شبکه آنها را سرقت کرده است.
 
پس از شناسایی این حمله، پنتاگون سریعا  کل سیستم ایمیلهای طبقه بندی نشده ستاد مشترک را خاموش کرد. بنا بر گزارش ان‌بی‌سی نیوز، منابع رسمی می‌گویند هیچ گونه اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای در دسترس هکرها قرار نگرفته است و تنها اکانتهای طبقه‌بندی نشده هک شده اند.
 
هنوز مشخص نیست که این حمله کار افراد مستقل بوده یا توسط حکومت خاصی پشتیبانی و حمایت شده است. اما در ماه های اخیر این اولین بار نیست که روسها برای حملات سایبری بزرگ و اصلی علیه دولت ایالات متحده سرزنش می‌شوند. در ماه آوریل هم اشتون کارتر وزیر دفاع گفته بود که هکرهای روسی به شکل محدود و کوتاه مدت وارد شبکه های طبقه بندی نشده پنتاگون شده اند. اواخر سال گذشته هم گروهی هکری با نام Moscow متهم شد که سعی داشته به شبکه‌های کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا نفوذ کند. 
 
البته این حمله در مقایسه با آنچه در اوایل تابستان اتفاق افتاد بسیار کوچک و کم اهمیت است. در آن حمله سایبری اطلاعات شخصی بیش از ۲۲ میلیون نفر از کارکنان فدرال و پیمانکاران مورد سرقت واقع شد. با توجه به ازدیاد حجم و تعداد حملات سایبری، افرادی که تا کنون مورد سرقت قرار نگرفته‌اند، بسیار خوش شانس بوده‌اند.
 

 

برگرفته از
حملات سایبری
لینک کوتاه