پس از عرضه اپل واچ، فروش ساعتهای معمولی در سرازیری

نویسنده:

۰۹:۳۹:۱۵

NPD Group می‌گوید که میزان فروش ساعتهای متعارف در ماه ژوئن به ۹۲۷۵۰۰ دستگاه رسیده است که این میزان بیشترین سقوط از سال ۲۰۰۸ تا کنون است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۴ درصدی را نشان می دهد.
 
فرد لیوین مدیر بخش لوکساری NPD Group اشاره می‌کند که با عرضه اپل واچ ساعتهای ارزانتر از ۱۰۰۰ دلار بیش از همه  دچار ضربه شدند. پیش از این هم نظرسنجی مشتریان نشان می‌داد که بیش از همه خریداران این گروه قیمتی علاقه مند جایگزینی اپل واچ هستند.  گزارشها نشان می‌دهد که ساعتهای رنج قیمت ۵۰ تا ۹۹۹ دلار با کاهش فروش بیشتری روبرو شده اند. البته بیشترین کاهش متعلق به گروه ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار بوده است که به ۲۴ درصد رسیده.
 
برندهای ارزان قیمتی چون تیمکس، بوربری و تیسوت نیز عملکرد فروش بسیار ضعیفی داشته اند. به شکلی که فروشگاه‌ها سعی داشتند با ارائه تخفیفهای خوب مشتریان را برای چنین کاری وسوسه کنند.
 
البته میزان دقیق تاثیر اپل بر این بازار قابل سنجش نیست. زیرا اپل تا کنون از انتشار آمار فروش دقیق ساعتهایش سر باز زده است. البته بلومبرگ تخمین می‌زند که با توجه به سهم ۹۵۰ میلیون دلاری ساعتهای اپل از درآمد فصل قبل این شرکت، غول کوپرتینو نشین احتمالا ۱.۹ میلیون اپل واچ با میانگین قیمت ۴۹۹ دلار در بازه سه ماهه فروخته است.
 
البته NPD Group در این میان اشاره‌ای به تاثیر احتمالی دیگر ساعتهای هوشمند بر بازار ساعتهای معمولی نداشته است. این در حالی است که محصولات شرکتهایی چون پبل، گارمین و موتورولا موفقیتهای قابل اشاره‌ای طی این مدت داشته‌اند.  به همین صورت آنها هم قادرند تا بخش قابل توجهی از بازار ساعتهای متعارف را ببلعند.
 

 
 

برگرفته از
ساعت
لینک کوتاه

دیدگاه