تصویر نسخه به‌روزرسانی شده نکسوس ۵

نویسنده:

۰۴:۱۰:۲۳

اوایل سال جاری زمانی که شرکت گوگل فروش نکسوس ۵ را متوقف کرد، با این گوشی هوشمند اندرویدی خداحافظی کردیم؛ اما ظاهراً زمان آن رسیده که با نسخه جدید این گوشی آشنا شویم. در ماه مه شایعاتی منتشر شده بودند که ادعا می‌کردند شرکت گوگل با شرکت‌های هوآوی و ال‌جی همکاری می‌کند تا دو مدل جدید از نکسوس ارائه دهد؛ یک مدل ۵٫۷ اینچی از شرکت هوآوی و یک مدل ۵٫۲ اینچی از ال‌جی. حالا به لطف یک تصویر لو رفته که در توییتر منتشر شده است، احتمالاً اولین تصاویر از گوشی جدید نکسوس ۵ را مشاهده خواهید کرد.

این تصویر، پشت یک گوشی سفیدرنگ نکسوس را نشان می‌دهد. روی این گوشی یک برچسب وجود دارد که یک دایره قرمزرنگ روی آن به چشم می‌خورد و شبیه لوگوی شرکت ال‌جی است. این لوگو نشان می‌دهد این دستگاه در صورتی که واقعی باشد، توسط شرکت ال‌جی تولید شده، نه شرکت هوآوی. در قسمت بالای گوشی یک لنز دوربین وجود دارد و دقیقاً زیر آن یک دایره هم‌اندازه با لنز دوربین دیده می‌شود که احتمالاً همان اسکنر اثرانگشتی است که در خبرهای قبلی مطرح شده بود. این عکس شباهت زیادی به تصویر کامپیوتری لو رفته از دستگاه ال‌جی دارد که هفته گذشته منتشر شده بود. در این تصویر کامپیوتری نیز، قسمت پشت گوشی گرد بود و یک دوربین برجسته روی آن وجود داشت.

هفته گذشته تصاویر کامپیوتری لو رفته از نکسوس ۶ هوآوی نیز منتشر شدند که بر اساس یک طرح کلی ارسال شده به شرکت سازنده لوازم جانبی ساخته شده بودند. نکسوس هوآوی احتمالاً هم برای گوگل و هم برای هوآوی مفید خواهد بود؛ زیرا هم به شرکت گوگل کمک می‌کند حضور پررنگ‌تری در چین داشته باشد و هم به شرکت جوان هوآوی کمک می‌کند به بازار آمریکا وارد شود. هنوز هیچ تاریخ مشخصی برای عرضه این دو گوشی مشخص نشده؛ اما طبق گزارش سایت Information در ماه جولای، احتمالاً این دو گوشی نکسوس در پاییز سال جاری ارائه خواهند شد.
 
برگرفته از
نکسوس ۵
لینک کوتاه