بدافزارهای تبلیغاتی طی سال گذشته سه برابر شده‌اند

نویسنده:

۰۲:۵۴:۱۲

شبکه‌های تبلیغاتی طی چند ماه اخیر چندین بار در معرض خطر قرار گرفته‌اند و طبق یک گزارش جدید، بسیاری از این بدافزارهای مخرب موفق شده‌اند کاربران را آلوده کنند. طبق یک تحقیق که روز سوم شهریور منتشر شده، تعداد بدافزارهایی که از طریق شبکه‌های تبلیغاتی گسترش یافته‌اند، بین ماه ژوئن ۲۰۱۴ تا فوریه ۲۰۱۵ بیش از سه برابر شده است. این اطلاعات بر اساس داده‌هایی است که به صورت ماهیانه در این فاصله زمانی نمونه‌برداری شده است. این حملات که تحت عنوان تبلیغ‌افزار نامیده می‌شوند، معمولاً تبلیغات مخرب را روی شبکه‌های تبلیغاتی به صورت مخفیانه وارد می‌کنند. این شبکه‌ها این تبلیغات مخرب را که حاوی بدافزار هستند، به وب‌سایت‌های معروف انتقال می‌دهند و این وب‌سایت‌ها این بدافزارها را به بخشی از بازدیدکنندگان سایت‌ها انتقال می‌دهند. این حملات معمولاً کامپیوترها را از طریق سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های موجود در ادوب فلش آلوده می‌کنند. این حمله زمانی که تبلیغ موردنظر با موفقیت بارگذاری می‌شود، عمل می‌کند.
سایت Cyphort این مشکل را از طریق نمونه‌برداری از صد هزار دامنه پربازدید سایت الکسا مورد ارزیابی قرار داده است. این سایت تعداد دامنه‌هایی که در حین بازدید از سایت از تبلیغات آلوده استفاده می‌کنند، ارائه کرده است. این تنها یک نمونه‌برداری تصادفی است؛ زیرا یک بازدیدکننده تنها بخشی از کل تبلیغاتی که توسط سایت‌ها ارائه می‌شوند را می‌بیند. با این حال، نتیجه نشان می‌دهد فعالیت بدافزارها در شبکه‌های تبلیغاتی افزایش یافته است. بیشترین تعداد تبلیغ‌افزارها در ماه اوت ارائه شده‌اند.

مجرمان سایبری در ماه فوریه روش خود را تغییر داده‌اند و از معیارهای جدیدی استفاده می‌کنند تا شناسایی نشوند و پایگاه داده‌های سایت Cyphort با مشکل مواجه شود.

 

برگرفته از
Malware
لینک کوتاه

دیدگاه