نصب ویندوز ۱۰ بر روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه تنها در ۴ هفته

نویسنده:

۰۵:۳۵:۵۵

طبق آمار، بیش از ۷۵ میلیون دستگاه تنها در عرض 4 هفته ویندوز ۱۰ را نصب کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد ویندوز ۱۰ محبوبیت زیادی دارد. این در حالی است که ویندوز ۸ در طول ۷ ماه روی ۶۰ میلیون دستگاه نصب شد. با این حال، هنوز نگرانی‌هایی در مورد سیاست‌های حریم خصوصی مایکروسافت وجود دارد و احتمالاً این نگرانی‌ها مانع نصب این ویندوز روی برخی دستگاه‌ها شده است.

با این همه تاکنون هر روز ۲٫۶۸ میلیون دستگاه در ۱۹۲ کشور جهان به ویندوز ۱۰ ارتقاء یافته‌اند. نائب رئیس شرکت ویندوز، یوسف مهدی، آمار دیگری را نیز در این رابطه اعلام کرد که موفقیت ویندوز ۱۰ را بهتر توصیف می‌کند. به عنوان مثال، بیش از ۹۰ هزار کامپیوتر شخصی یا تبلت منحصربه‌فرد به ویندوز ۱۰ ارتقاء یافته‌اند که دستگاه‌های ساخت سال ۲۰۰۷ را نیز در برمی‌گیرد. در زمینه بازی، ۱۰ میلیون دستاورد در ویندوز ۱۰ قفل‌گشایی شده‌اند و بیش از ۱۲۲ سال گیم‌پلی از ایکس‌باکس وان به دستگاه‌هایی که ویندوز ۱۰ داشتند، انتقال یافته است. همچنین دستیار دیجیتالی مایکروسافت یا همان کورتانا بیش از یک میلیون جوک برای کاربران تعریف کرده تا آن‌ها را سرگرم کند. علاوه بر این، ویندوز استور ۶ برابر بیشتر از زمان ویندوز ۸، دانلود اپلیکیشن انجام داده است.

ارائه به‌روزرسانی رایگان ویندوز توسط مایکروسافت باعث شده ویندوز ۱۰ به چنین موفقیتی دست یابد. اگر مایکروسافت بتواند کاربران را در مورد نحوه استفاده از داده‌ها متقاعد کند، کاربران بیشتری از ویندوز ۱۰ استفاده خواهند کرد. در هر صورت، ویندوز ۱۰ یک موفقیت چشمگیر محسوب می‌شود و مایکروسافت بایستی به این موفقیت افتخار کند.
 

برگرفته از
ویندوز ۱۰
لینک کوتاه