مسدود شدن تبلیغات فلش در کروم از ۱۰ شهریور

نویسنده:

۱۰:۱۵:۱۲

خبر مسدودسازی تبلیغات فلش از طریق صفحه AdWord Google+ اعلام شد. طبق این خبر، این اقدام به منظور بهبود عملکرد کاربران انجام خواهد شد؛ اما این اقدام همزمان با برخی نگرانی‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌های روز صفر که معمولاً در ادوب فلش اتفاق می‌افتند، صورت خواهد گرفت.

جدیدترین اکسپلویت فلش که در ماه جولای مورد شناسایی قرار گرفت، به هکرها اجازه می‌داد از راه دور به کامپیوترها دسترسی داشته باشند و کدهای مخرب را اجرا کنند. مدت کوتاهی پس از کشف این آسیب‌پذیری، فلش در مرورگر فایرفاکس شرکت موزیلا و نسخه بتای کروم مسدود شد. یکی از کارشناسان شرکت گوگل به نام Tommi Li اعلام کرد این اقدام به منظور افزایش عمر باتری لپ‌تاپ‌ها صورت گرفته است.

یوتیوب نیز اخیراً برای نمایش ویدئوهای خود، به جای فلش از HTML5 استفاده می‌کند. سایت Twitch نیز که مختص نمایش بازی‌ است از این روند پیروی کرده است. شرکت آمازون نیز تبلیغات فلش روی دامنه‌های خود را از اول ماه آینده مسدود خواهد کرد. شرکت اپل هرگز از فلش روی دستگاه‌های همراه خود استفاده نکرده؛ زیرا معتقد است فلش دارای آسیب‌پذیری‌های امنیتی است به کاربران آسیب می‌رساند. سیستم‌عامل اندروید نیز به دلایل مشابهی، ۳ سال پیش پشتیبانی از فلش را متوقف کرد.

از آنجا که HTML5 که بسیار پیشرفته‌تر و ایمن‌تر است، در حال گسترش است، گوگل نیز تعدادی از تبلیغات فلش AdWords را به HTML5 انتقال داده است. با این حال، تبلیغات فلش همچنان غالب هستند. طبق یک گزارش از Sizmek، شرکت‌های تبلیغی بیش از ۵٫۳۵ میلیارد تبلیغ فلش طی سه ماهه اول ۲۰۱۵ پخش کرده‌اند. این در حالی است که تنها ۴٫۲۵ میلیارد تبلیغ HTML5 در این محدوده زمانی پخش شده است.

 

برگرفته از
تبلیغات فلش
لینک کوتاه

دیدگاه