شیائومی لپ‌تاپ می‌سازد

نویسنده:

۰۴:۳۳:۵۴

شرکت شیائومی قصد دارد اولین لپ‌تاپ خود را سال آینده ارائه دهد تا با شرکت‌های اپل و لنوو در حوزه جدیدی به رقابت بپردازد.

طبق گفته افرادی که هویت آن‌ها فاش نشده است، نوت‌بوک شیائومی احتمالاً در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۶ ارائه می‌شود تا با کامپیوترهای برتری همچون مک‌بوک ایر اپل و سینک‌پد لنوو به رقابت بپردازد. شرکت شیائومی با شرکت سامسونگ الکترونیکس نیز مذاکراتی انجام داده تا تراشه‌های حافظه را تأمین کند. این توافق ممکن است گسترش یافته و در حوزه صفحه‌نمایش نیز صورت بگیرد.

شرکت شیائومی تنها ۵ سال پس از تأسیس به یکی از جایگاه‌های برتر صنعت گوشی‌های هوشمند دست یافت؛ زیرا دستگاه‌های شیکی می‌سازد که از اجزای برتری برخوردارند. قیمت دستگاه‌های این شرکت، متوسط محسوب می‌شود. ورود شرکت شیائومی به حوزه کامپیوتر باعث می‌شود شرکت‌های پیشرو در این صنعت مانند لنوو، هل‌وت پکارد و اپل از نظر کاهش قیمت تحت فشار قرار بگیرند.

تأمین قطعات توسط شرکت سامسونگ برای شیائومی که چهارمین فروشنده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود، باعث بهبود تجارت قطعات سامسونگ خواهد شد.
شرکت‌های سامسونگ و شیائومی تمایلی به اعلام نظر در این مورد نداشتند.

شرکت شیائومی که توسط میلیاردی به نام Lei Jun تأسیس شده است، ابتدا از طریق فروش آنلاین گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت معروف و بعد به حوزه گوشی‌های هوشمند گران‌تر وارد شد. تاکنون فعالیت این شرکت در حوزه سخت‌افزارهای دیگر به فروش دستگاه‌ها و لوازم جانبی همچون تلویزیون و هدفون محدود بوده است.

 

برگرفته از
شیائومی
لینک کوتاه