عرضه لپ‌تاپ‌های جدید لنوو در IFA 2015: ورود لپ‌تاپ ویندوزی ۱۸۹ دلاری به بازار!

نویسنده:

۱۰:۰۷:۰۲


شاید جذابترین محصول روز اول نمایشگاهی لنووIdeapad 100S باشد که یک دستگاه ۱۱.۶ اینچی ویندوزی با قیمت ۱۸۹ دلار است. البته این تنها ارزان فروشی فوق‌العاده لنوو نیست و این شرکت مدل ۱۴ اینچیه همین لپ‌تاپ را با قیمت ۲۵۹ دلار آماده عرضه کرده است.
البته این اولین بار نیست که ما نوت‌بوکی زیر ۲۰۰ دلار را در بازار مشاهده می‌کنیم، اما جالب اینجا است که لنوو به عنوان یکی از بزرگترین کامپیوترسازهای جهان وارد بازار لپ‌تاپ های فوق ارزان شده است. 
همانند دیگر ماشینهای موجود در این رده، Ideapad 100S از پردازنده کم قدرت (اینتل سلرون N3050)، رم حداقلی ۲ گیگابایتی و حافظه داخلی اندک ۳۲ گیگابایتی بهره می‌برد. در حقیقت این محصول را می‌توان رقیب ویندوزی کروم‌بوک های گوگلی به حساب آورد. حال که در این خصوص گفتیم، بد نیست اشاره کنیم که لنوو نسخه مجهز به سیستم عامل کروم 100S را هم با قیمت ۱۷۹ دلار عرضه کرده است که در مقایسه با رقبا، واقعا ارزان و به صرفه به نظر می‌رسد.
به جز اشاره به رونمایی سخت افزار و لپ‌تاپ های جدید، دیگر موضوع قابل توجه درباره لنوو، تغییر شیوه نامگذاری محصولات این شرکت و همچنین تغییر لوگوی آن است. به طور خلاصه می توان گفت که لنوو محصولاتش را در دسته‌های «خوب، بهتر، بهترین ، بهترین بهترینها» رده بندی کرده و آنها را با اعداد مشخص می‌کند. سری 100 مربوط به ابزارهای مقرون به صرفه لنوو است که لپ‌تاپ ۱۸۹ دلاری فوق الذکر در این دسته جای می‌گیرد. سری 300 و 500 هم مربوط به خانواده میان رده لپ تاپ های لنوو است و گروه رده بالای لپ تاپ ها هم با سری 700 مشخص می‌شوند.  در این میان برخی از نوت بوکها هم با حرف S همراهی می شوند. البته اینجا قرار نیست داستان آیفون تکرار شده و s مخفف سرعت یا speed  باشد. بلکه در محصولات تازه لنوو این حرف به معنی نازکی یا slimness است.
برای مثال در رونمایی محصولات تازه لنوو، علاوه بر سری ۱۰۰ می‌توان دو محصول میان رده سری ۳۰۰ و ۵۰۰ را هم دید که مدلهای سبکتر و نازکتر 300S و 500S نیز آنها را همراهی می کنند. نکته دیگر درباره لپ‌تاپ های جدید لنوو آن است که هر مدل در اندازه صفحه ۱۳ تا ۱۵ اینچی عرضه می‌شود که این اندازه هم به نام مدل اضافه می‌گردد. برای مثال یک لپ‌تاپ میان رده نازک چهارده اینچی اینگونه نامگذاری می شود: 300S-14.
در خصوص خانواده میان رده لنوو همچنین باید افزود که از ماه آبنده با قیمت ۲۴۹ تا ۶۵۹ دلار وارد بازار خواهند شد و تمامی اعضای این گروه از پردازنده نسل شش Core اینتل بهره خواهند برد. البته معدودی از آنها با پردازنده مرکزی AMD رونمایی می گردند.
برگرفته از
Lenovo
لینک کوتاه

دیدگاه