[اعلامیه] نخستین رقابت هنری در دنیای مجازی برگزار شد

نویسنده:

۱۱:۰۸:۳۶

با همراهی پارس‌آنلاین، انجمن هنرمندان نقاش، بنیاد فیض‌نیا
گالری نقاشی پارس آنلاین، به عنوان بخشی از پروژه مسئولیت اجتماعی این شرکت، در قالب یک رقابت هنری در فضای مجازی شکل گرفت و با مشارکت انجمن هنرمندان نقاش ایران و بنیاد فیض‌نیا از 25 تیرماه 1394 آغاز شد. این رقابت فرصتی برای همه نقاشان زیر 35 سال بود تا بتوانند با بارگذاری آثار خود در سایت پارس‌آنلاین در یک رقابت مجازی با داوری مردم و هیئت داوران شرکت کنند.

در این رقابت مجازی، به دو هنرمند جوان برگزیده از سوی مردم و هیئت داوران، فرصت سفر مطالعاتی به ایتالیا و بازدید از بینال ونیز داده می‌شود و 9 برگزیده دیگر از سوی شرکت پارس‌آنلاین برای حضور در یک دوره توسعه قابلیت‌های هنری حمایت خواهند شد. یکی از اقدامات انجام شده برای تشویق این هنرمندان جوان، نمایش آثار آنها روی بیلبوردهای 15 شهر ایران است که از دوم تا بیست‌و‌پنجم شهریور به نمایش درآمده‌اند.

رضا فاتح، مدیر عامل شرکت پارس‌آنلاین درباره شکل‌گیری این پروژه گفت: « بعد از ایده خوب شهرداری تهران برای نمایش آثار هنری روی بیلبوردهای شهر و آرامشی که" نگارخانه‌ای در شهر" در فضای تهران ایجاد کرد، تصمیم گرفتیم به‌عنوان بخشی از جامعه از این حرکت حمایت کنیم و به سهم خود آرامش و فضای مثبتی که در دفتر کارمان ایجاد کرده‌ایم را به فضای شهر نیز منتقل کنیم. به همین دلیل قرار شد آثار منتخب در رقابت مجازی بین هنرمندان نقاش جوان گالری نقاشی پارس آنلاین را روی بیلبوردهای تهران و 9 شهر دیگر ایران به نمایش بگذاریم.»

او ادامه داد:« پارس آنلاین به عنوان یک شرکت فعال در حوزه ارتباطات و اطلاعات سعی دارد بیش از هر چیز دیگری به بهبود کیفیت زندگی توجه کند. ما بهبود در زندگی را از فضای کارمان شروع کردیم. فرهنگ کار در  پارس‌آنلاین با تغییر درفضای محیطی بسیار بهتر از قبل شده، دیوارهای شیشه‌ای و آثار هنری زیبایی که به آنها آویخته شده،  فضای گفتگو، خلاقیت و کارگروهی را در شرکت تقویت کرده و حالا قصد داریم با کمک به هنرمندان گام کوچکی برای ایجاد این فضای مثبت در جامعه برداریم »

فاتح معتقد است:« شرکت‌های تجاری علاوه بر ارائه کالا یا خدمات مناسب در مقابل جامعه خود نیز مسئولیت دارند و برای بهبود زندگی مردم باید کاری انجام دهند وپارس‌آنلاین سعی دارد در قالب این پروژه به هنرمندان جوان و مستعد کمک کند تا در کار خود پیشرفت کنند و شرایط معرفی و حضور آنها را در گالری‌های مهم ایران و جهان فراهم کند.»

فضای مجازی و شبکه اینترنت این فرصت را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد تا ساده‌تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و مخاطبان نیز می‌توانند در این فضا به راحتی  نظرات خود را درباره آثار هنری بیان کنند. گالری نقاشی پارس آنلاین به بهانه ایجاد فضایی آنلاین برای تعامل بین هنرمندان و مردم طراحی شده است و بخشی از کمپین حمایت از هنرمندان پارس‌آنلاین است. این شرکت در نظر دارد در آینده از هنرمندان در دیگر حوزه‌های هنری چون عکاسی، موسیقی و… نیز در قالب این کمپین حمایت کند. 

درباره کمپین حمایت از هنرمندان جوان
گالری نقاشی پارس‌آنلاین، بخشی از پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت پارس‌آنلاین است که در تابستان 1394 با هدف حمایت از هنرمندان جوان و کمک به پرورش استعداد آنها آغاز شده است. کمپین حمایت از هنرمندان جوان در راستای یکی از ارزش‌های سازمانی پارس‌آنلاین یعنی بهبود زندگی مردم شکل گرفته است و تلاش دارد فرصتی برای پرورش و کشف استعدادهای جوان در حیطه هنرهای مختلف باشد. برای اطلاع از جزییات بیشتر می‌توانید به سایت www.parsonline.com/gallery مراجعه کنید.

 
برگرفته از
رقابت هنری در دنیای مجازی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه