تجهیز آیفون بعدی به لمس سه بعدی در سه سطح، نسل بعدی رابط کاربری فورس تاچ

نویسنده:

۱۲:۳۱:۲۱

 

همان‌طور که تا کنون در مطالب و شایعات اینترنتی مورد تاکید قرار گرفته،  قابلیت فورس تاچی که در آیفون آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت، در حقیقت نسل بعدی این تکنولوژی است. البته برای مشخص شدن تمام حقیقت باید تا چهارشنبه منتظر ماند و در مراسم رونمایی آیفون بعدی اپل همه چیز را به تماشا نشست. اما بنا به اعلام منایع نزدیک به اپل و آیفون، نمایشگر حساس به فشار در دستگاه‌های جدید 3D Touch Display نامگذاری شده است.
 
اگرچه فورس تاچ مورد استفاده در ترک پد مکبوک و صفحه اپل واچ تنها در دو سطح فشار را تشخیص می داد و میان تپ کردن و فشردن تقاوت قائل می‌شد، اما آیفونهای جدید قرار است این تفاوت را در سه سطح تشخیص داده و طبق آن واکنش نشان دهند: تپ کردن، فشردن و فشار بیشتر. لذا نام سنسور فورس تاچ جدید که در این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد، 3D Touch خواهد بود.  زیرا به جای دو سطح، می‌توانند در سه سطح فشار را تشخیص دهند. این موضوع می‌تواند دری تازه به روی قابلیتهای تعاملی جدید با کاربر باشد: از قبیل استفاده از جسچرهای دستورالعملی در نسخه جدید iOS 9 نصب شده روی iPhone 6s.
 
با بهره‌گیری از این سه سطح، توسعه دهندگان می‌توانند انواع جدیدی از اپلیکیشنهای بازی را خلق کنند که تکنولوژی تازه را به خدمت می‌گیرد. همچنین دور از انتظار نیست که در آینده نزدیک شاهد اضافه شدن این قابلیت در آیپد پرو هم باشیم. البته به گفته برخی منابع، دور از انتظار نیست که در مراسم روز چهارشنبه شاهد معرفی این آیپد هم باشیم.
 
انتظار می‌رود که همراه با 3D Touch، آیفون جدید به Taptic Engine هم مجهز شده باشد تا بازخورد فیزیکی مناسب را به کاربر ارائه دهد.
 
 پیش بینی شما چیست؟ برای فرضیات تان دو روز فرصت دارید؟

 

 

برگرفته از
فورس تاچ
لینک کوتاه