هزینه ساخت آیفون ۶ اس تنها ۲۳۴ دلار است!

نویسنده:

۰۶:۳۸:۳۱

اخیراً گوشی آیفون ۶ اس رونمایی شد و قیمت مدل ۱۶ گیگابایتی به همراه یک قرارداد ۲۴ ماهه، ۱۹۹ دلار اعلام شده است. توجه داشته باشید این قراردادها بسیار گران محسوب می‌شوند. معمولاً این قراردادها با پرداخت بالای ۳۰ دلار به صورت ماهیانه آغاز می‌شوند. این در حالی است که هزینه ساخت آیفون ۶ اس تنها ۲۳۴ دلار است.

این هزینه شامل ۲۵ دلار برای سی‌پی‌یوی A9، ۳۶ دلار برای آنتن رادیویی، ۲۲ دلار برای حسگرها و ۲۰ دلار برای فلش ۶۴ گیگابایتی است که گران‌ترین مدل میان‌رده محسوب می‌شود. هزینه دوربین، باتری و دیگر اجزای این گوشی ۷۳ دلار و هزینه قاب و دکمه‌های جلو ۳۳ دلار است.

در واقع شما به یک آیفون ۶ اس ۷۴۹ دلاری با ۶۴ گیگابایت حافظه نگاه می‌کنید که ۵۱۵ دلار سود خالص دارد. با این حال قبل از این که اپل به عنوان یک شرکت کلاه‌بردار محسوب شود، چند نکته دیگر نیز وجود دارد. شرکت اپل یک شرکت فوق‌العاده بزرگ است و می‌تواند اجزای موردنیاز خود را در ابعاد جهانی و گسترده‌ای خریداری کند. این امر باعث می‌شود همزمان با افزایش تعداد اجزای خریداری شده، قیمت آن‌ها کاهش یابد.

علاوه بر این بخش عظیمی از سود ۵۱۵ دلاری، صرف طراحی و بازاریابی آیفون ۶ اس می‌شود. برای مقایسه گلکسی نوت ۴ سامسونگ را در نظر بگیرید که هزینه ساخت آن ۲۶۰ دلار است و با قیمت ۶۹۹٫۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

 

برگرفته از
iPhone 6s
لینک کوتاه

دیدگاه