اضافه شدن دکمه دیس‌لایک به فیس‌بوک

نویسنده:

۰۳:۰۳:۰۴

چندین سال است که کاربران از فیس‌بوک می‌خواهند دکمه‌ای برای دیس‌لایک بسازد؛ اما این شرکت همواره با ساخت چنین دکمه‌ای مخالف بوده است؛ زیرا نمی‌خواهد افراد از دکمه دیس‌لایک به عنوان روشی برای اذیت کردن و بی‌احترامی به افراد دیگر استفاده کنند. البته یک دلیل دیگر هم این است که فیس‌بوک نمی‌خواهد کاربران بتوانند پست‌های شرکت‌های حامی فیس‌بوک را دیس‌لایک کنند.

با این حال، ظاهراً فیس‌بوک نظر خود را تغییر داده و قصد دارد یک دکمه دیس‌لایک یا چیزی شبیه آن را ارائه کند. این قابلیت به زودی به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.

مؤسس شرکت فیس‌بوک طی یک نشست پرسش و پاسخ عمومی اظهار داشت: «سال‌هاست که افراد در مورد دکمه دیس‌لایک سؤال می‌کنند و امروز روز خاصی است؛ زیرا می‌خواهم بگویم در حال کار بر روی این موضوع هستیم و به زودی آن را ارائه خواهیم داد».

اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نشده؛ اما طبق گفته زوکربرگ، فیس‌بوک قصد دارد این دکمه را طوری اجرا کند که ابزاری برای ابراز احساس همدردی باشد، مانند زمانی که می‌خواهید رویداد ناراحت‌کننده‌ای را دیس‌لایک کنید. اگرچه این دکمه دیس‌لایک نامیده می‌شود؛ اما در واقع دکمه‌ای برای به اشتراک گذاشتن همدردی با رویدادهای ناخوشایند اجتماعی است.

زوکربرگ افزود: «ما نمی‌خواهیم فیس‌بوک را به محلی تبدیل کنیم که افراد در آن به پست‌های دیگران رأی مثبت یا منفی می‌دهند. اگر این‌طور شود، جامعه‌ای نیست که ما قصد ساختش را داشتیم. مطمئناً دوست ندارید لحظه‌ مهمی از زندگی خود را به اشتراک بگذارید و افراد دیگر رأی منفی به آن لحظه بدهند».
 

برگرفته از
دیس‌لایک
لینک کوتاه