رونمایی از SUHD TV 2015 سامسونگ در ایران: بیشتر ببینید، بهتر حس کنید!‎

نویسنده:

۱۲:۲۹:۳۴

هنگامی که پای تبلیغ کیفیت UHD یا 4K در تلویزیونهای امروزی به میان می‌آید، اغلب تنها بر این موضوع تاکید دارند که تلویزیونهای اولترا اچ دی تنها به دلیل پیکسلهای بیشتر، کیفیت بالاتری دارند. اما این همه داستان نیست. در فرمت UHD پالت رنگی گسترده‌تری به نمایش گذارده می‌شود و البته با رنگهای عمیق‌تر و قدرتمندتر به خوبی استانداردهای HD را پشت سر گذارده‌اند.  در تلویزیونهای UHD تصاویر و رنگها کاملا متفاوت ازHD به چشم می‌آیند، دامنه دینامیک وسیعتری داشته و از HDR هم پشتیبانی می کنند. 

گرد هم آوردن پالت رنگی توسعه یافته، میزان روشنایی بهینه شده و رزولوشن فوق‌العاده 4K UHD در کنار طراحی مقعر کاملا کاربردی و پیشرفته‌ترین تجربه کاربری تلویزیونهای هوشمند باعث شده تا خانواده جدید Samsung نه تنها بهترین تلویزیونهای فعلی جهان باشند، بلکه به سادگی شبیه هیچ یک از تلویزیونهای پیشین سامسونگ هم نیستند.
با بهره‌گیری از تکنولوژی PurColor سامسونگ، رنگها به شکل خودکار پردازش شده و تا حد ممکن بهبود خواهند یافت تا دقیقترین و واقعی‌ترین رنگها نسبت به زندگی واقعی را نظاره گر باشید. و همراهی این قابلیت با تکنولوژی خارق‌العاده نانو کریستال 4K SUHD باعث می‌شود همه چیز همچون طبیعت ذاتی رنگها به چشم آید. و البته عمق تصویر هم به صورت خودکار تنظیم شده و جایی میانه اتفاقات برای شما باز می‌شود. اینکه تصاویری با کیفیت 4K SUHD را در نمایشگر منحنی و با چنین جزئیاتی ببینید، چیزی هم کم از حضور در میانه صحنه ندارد.

یک تلویزیون 4K UHD می‌تواند رزولوشنی ۴ برابر بیشتر از تلویزیونهای فول اچ دی را فراهم آورد. و اینگونه شما جزئیاتی بسیار دقیقتر برای لذت از تصاویر دارید. و البته سامسونگ به فکر این بوده که کیفیت فیلمهای اچ دی را هم تا حد ممکن برای‌تان به واقعیت نزدیک کند. لذا تکنولوژی UHD Upscalling سامسونگ تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا به صورت کاملا خودکار محتوای فعلی شما را به رزولوشن 4K UHD تبدیل کرده و به نمایش گذارد. لذا شما می‌توانید از تمامی کانالهای تلویزیونی فعلی، فیلمهای بلو ری و سرویسهای پخش آنلاین با کیفیتی فراتر از تصور بهره‌مند شوید. 
درست است که تلویزیون را اول از همه برای تماشای تصویر می‌خریم. اما این روزها همه وسایل خانه باید به گونه‌ای باشند که زیبایی و وقارشان هم با خانه و دکور آن همراه باشد. در این میان تلویزیونهای فوق پیشرفته سری J سال ۲۰۱۵ سامسونگ که به بازار ایران هم راه یافته، علاوه بر اینکه از بهترین تکنولوژی موجود بهره می‌برد، زیبایی و جذابیت خاصی را هم در طراحی دارد و مهندسان طراح این شرکت توانسته اند شخصیت و وقار خاصی به محصول توانمندشان ببخشند.  به خصوص نوار نازک فلزی پخ صیقل خورده‌ای که همچون یک قاب نمایشگر سیاه مقعر را در آغوش گرفته، توانسته تمایز و گیرایی ویژه‌ای به نگاه اول کاربران بخشد. این زیبایی صیقل خورده  به بخش پلاستیکی خوشفرم پشت تلویزیون و همچنین پایه فلزی Y شکل آن هم تعمیم داده شده و جلوه بصری یکدستی را فراهم آورده است.
نمایشگر این تلویزیونها قادر است سطح سیاهی بسیار عمیق و خالصی را فراهم آورده و در کنار آن کنتراست تصویر بسیار بیشتر شده است. در بسیاری از مدلهای SUHD، سامسونگ از مجموعه نور پس زمینه LED کامل بهره برده و روشنایی و تیرگی خارق‌العاده‌ای را به نمایش می‌گذارد. و البته در برخی مدلها به دلیل محدودیتهای فنی و تکنولوژی به سیستم نور پس زمینه کناری  رضایت داده، اما با تلاش هر چه بیشتر، چیزی از کیفیت تصویر نکاسته است. ضمن اینکه تمام SUHDهای سامسونگ از تکنولوژی «رنگ نانو کریستال» بهره می‌برند که توانسته پالت رنگی گسترده‌تری با تعداد رنگ بسیار بیشتر را فراهم آورد. لذا در تلویزیونهای مدرن سامسونگ، تنها داستان کیفیت در زمینه تعداد پیکسل بیشتر پیش نرفته و کیفیت و تنوع رنگ در کنار عمق مناسب تیرگی و کنتراست عالی می‌تواند یک تجربه دیداری فوق‌العاده را برای تان رقم بزند.

سامسونگ با بهره گیری از تکنولوژی های Precision Black و Precision Black Pro در تلویزیونهای 4K SUHD خود توانسته تاریکی عمیقتر و واقعی تری را خلق کند. و با در کنار هم قرار گرفتن این سطح از تاریکی و رنگ مشکی به همراه روشنایی بی نقص بخشهای روشن تصویر باعث می‌شود تا در تاریک ترین صحنه های ویدیوها هم جزئیات را با دقتی بی مانند و کم سابقه به تماشا بنشینید. 
علاوه بر این تلویزیونهای جدید سامسونگ توانسته‌اند با سیستم نور پس زمینه LED کامل، میزان روشنایی بیشتری را هم خلق کنند. برای مثال مدل JS9500 سامسونگ قادر است روشنایی ۹۳۰ نیتی را به نمایش بگذارد که تقریبا دو تا سه برابر میزان روشنایی اغلب تلویزیونهای LCD موجود در بازار است.  و البته این قابلیتها باعث شده تا سامسونگ هنگام نمایش ویدیوهای HDR بتواند توانایی خارق‌العاده نوری خود را به نمایش بگذارد. 
سامسونگ با استفاده از تکنولوژی Peak Illuminator توانسته با خلق میزان روشنایی غیرقابل باورش به روشن ترین بخشهای تصاویر و ویدیوها هم جان بخشد. با تلویزیونهای 4K SUHD سامسونگ اکنون می‌توانید سطح تازه ای از وضوح را مشاهده کنید و روشن ترین تصاویر ممکن در یک تلویزیون را به تماشا بنشینید.

یکی دیگر از جنبه‌های خارق‌العاده و جذاب تلویزیونهای جدید SUHD سامسونگ، سیستم‌عامل ویژه آنها و قابلیتهای نرم‌افزاری آن است. به نظر می‌رسد که سامسونگ در حال تبدیل سیستم‌عامل تایزن خود به وجه مشترک تمام محصولاتش است و استفاده از این سیستم عامل بر پایه لینوکس در تلویزیونهای تازه این شرکت هم، توان بالقوه بالایی به آنها بخشیده است. اکنون سامسونگ به شکل بسیار بهتری مي تواند از کیفیت نمایشگر تلویزیونهای 4K در نمایش بهتر اپلیکیشنها و رزولوشن درون برنامه‌ای بالاتر آنها بهره ببرد. اکنون این زمینه‌ هم می تواند بازاری بکر، نوظهور با جذابیت بسیار بالا برای برنامه‌نویسان باشد تا با ورود زودهنگام به آن، جایگاه خود را تثبیت کرده و درآمدهای بالایی را برای خود رقم بزنند.
یکی از بزرگترین دستاوردهای سامسونگ که در تمامی مدلهای SUHD TV سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ مورد استفاده قرار گرفته، تکنولوژی نانوکریستال است. این تکنولوژی برداشتی اختصاصی از فناوری Quantum Dot  است. در این تکنولوژی از لایه بسیار نازک نانو کریستال در فاصله میان LED و شیشه محافظ نمایشگر تلویزیون استفاده می‌شود. از فواید این تکنولوژی می توان به وسعت رنگهای تولیدی بیشتر (تعداد رنگهای بسیار بیشتر) و توزیع بسیار بهتر رنگها توسط Nano Crystal Diffuser Film است. در واقع این لایه نازک را می توان دستیار بخش اصلی تولید رنگ تلویزیون دانست که باعث تولید رنگهای بسیار بیشتری می‌شود. به گونه ای می توان این دو تکنولوژی را راه‌حلی برای رقابت با نمایشگرهای OLED دانست.

یکی از بزرگترین دستاوردهای تلویزیون SUHD سامسونگ را که از همه موارد گفته شده در بالا مهمتر است، می‌توان حذف عنصر کادمیوم  از چرخه تولید این تلویزیونها است. سامسونگ علاوه بر بهره گیری از نمایشگر 4K UHD و دستیابی به عرصه‌های تازه‌ای در ابداعات صنعت و تکنولوژی، توانسته است در تلویزیونهای ۲۰۱۵ خود تکنولوژی نانو کریستالش را فارغ از نیاز به ذره‌ای عنصر خطرناک کادمیوم تولید کند. با حذف این ماده اکنون سامسونگ به عنوان بزرگترین تولید کننده تلویزیون دنیا طی ۹ سال گذشته، موفق شده گام بزرگی در زمینه حفظ محیط زیست و رسیدن به جهانی سبزتر بردارد. جالب اینکه اتحادیه اروپا به عنوان یکی از سازمانهای پیشرو جهانی، استفاده از این ماده را در محصولات ۲۰۱۸ به بعد کارخانه‌ها ممنوع کرده، اما سامسونگ ۳ سال زودتر به این مهم دست پیدا کرده است.
برگرفته از
SUHD TV 2015
لینک کوتاه

دیدگاه