سازندگان بدافزار یک شرکت روسی را به آتش کشیدند

نویسنده:

۰۸:۳۵:۱۷

پس از آنکه شرکت دکتر وب (Dr Web) از حذف تجزیه‌وتحلیل مهندسی معکوس یک دستگاه خودپرداز خودداری کرد، گروهی از سازندگان بدافزار آن را به آتش کشاندند. این گروه که خود را سیندیکیت (The Syndicate) به معنای اتحادیه تبهکاران می‌نامند، نامه‌های تهدیدآمیزی به شرکت دکتر وب ارسال کردند و از این شرکت خواستند از افشای بدافزار مختص دستگاه‌های خودپرداز خودداری کند. این گروه اعلام کردند اگر درخواستشان انجام نشود، دفاتر این شرکت را نابود خواهد کرد.

در اولین نامه‌ای که این گروه به شرکت فرستاده بود، این‌گونه نوشته شده؛ «شما یک هفته فرصت دارید تا تمام مقالات مربوط به دستگاه‌های خودپرداز را حذف کنید… در غیر این صورت گروه سیندیکیت تراکنش‌های تطبیقی را متوقف خواهد کرد و مجرمانی را برای از بین بردن برنامه نویسان شما می‌فرستد». در نامه بعدی نوشته شده بود: «اگر تمام مقاله‌های مربوط به ویروس‌های دستگاه‌های خودپرداز را از محصولات خود و تمام محصولات مختص دستگاه‌های خودپرداز حذف نکنید، این گروه بین‌المللی، تمام دفاتر شرکت دکتر وب را در سراسر جهان از بین می‌برد».

با این حال، دکتر وب حاضر نشد در برابر این تروریسم تسلیم شود و مقاله‌های مربوط به دستگاه‌های خودپرداز را آنلاین نگه داشت. مدتی بعد، آزمایشگاه شرکت دکتر وب واقع در سن‌پترزبورگ دو بار با بمب آتش‌زا به آتش کشیده شد. این آتش‌سوزی آسیب زیادی به سیستم‌ها نرساند؛ اما طبق گفته این شرکت، آبی که برای خاموش کردن شعله‌های آتش استفاده شد، بیشتر از آتش به سیستم‌های کامپیوتری آسیب رساند.

شرکت دکتر وب با این مجرمان به مقابله خواهد پرداخت. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «دکتر وب وظیفه خود می‌داند که بهترین حفاظت در برابر تجاوز مجرمان سایبری را برای کاربرانش فراهم آورد. در نتیجه، تلاش برای شناسایی و تحقیق در مورد تهدیدات مربوط به دستگاه‌های خودپرداز ادامه دارد. همچنین این شرکت سعی دارد محصول ATM Shield خود را بهبود ببخشد».

 

برگرفته از
بدافزار
لینک کوتاه

دیدگاه