مسترکارت، تکنولوژی تشخیص چهره را در هلند و ایالات متحده آزمایش می‌کند

نویسنده:

۰۸:۱۱:۳۲

مسترکارت، به منظور اجرای آزمایشی این طرح در کشور هلند، با شرکت های بین المللی (Card Services (ICS و ABN AMRO قرارداد همکاری منعقد کرده است. بنابراین از این پس بیش از 750 دارنده کارت پرداختی، می توانند هنگام پرداخت هزینه های خرید از فروشگاه های آنلاین، از طریق اثرانگشت و یا تشخیص چهره، هویت خود را تایید نمایند. کاربرانی که در این آزمایش سه ماهه شرکت می کنند، می توانند اپلیکیشن مسترکارت را از فروشگاه هایApple Store و یا Google Play دانلود کرده و پس از دریافت کد فعالسازی از وبسایت، هنگام پرداخت هزینه، یک پیامک بر روی گوشی دریافت می کنند و پس از تایید هویت، هزینه به صورت خودکار پرداخت می شود.

در ایالات متحده، بیش از 200 کارمند شرکت فدرال کردیت یونیون (First Tech Federal Credit Union)،  قادر به آزمایش سیستم «پرداخت با سلفی» خواهند بود. با گرفتن یک عکس سلفی توسط گوشیهای هوشمند، تایید هویت کاربر از طریق سیستم تشخیص چهره انجام می گیرد.

با توجه به گزارش های شرکت آجای بیهالا، ارائه دهنده پروژه های امنیتی مسترکارت، کلمه های عبور 4 رقمی به سادگی فراموش می شوند و از امنیت لازم برخوردار نیستند. همچنین احراز هویت بیومتریک تراکنش های آنلاین را امن تر می سازد و بعلاوه پرداخت هزینه خریدهای شخصی بسیار ساده تر می نماید.
برگرفته از
تکنولوژی تشخیص چهره
لینک کوتاه

دیدگاه