ایجاد یک استودیوی خانگی

نویسنده:

۱۰:۴۶:۳۸

نورپردازی استودیو ها آن چنان که به نظر می رسند ، سخت نیست و با انجام آن در خانه می توانید پرتره هایی عالی ثبت کنید.از حالت Manual استفاده کنید ،نورتان را تنظیم نمایید و با پخش موزیکی ملایم سوژه را در آرامش قرار دهید تا هر بار با نتایجی شگفت انگیز روبرو شوید.

1) استفاده از نورهای استودیو

نورپردازی استودیوها آن چنان که به نظر می رسد دشوار نیست. ما از یک جعبه ابزار استودیو ساده از Bowens استفاده کردیم که شامل دو فلاش ، سه پایه و چتر بود.

ما آنها را طوری تنظیم کردیم که با زاویه ای 45 درجه ای و فاصله ای حدود شش فوت از پس زمینه به صحنه نور بتابانند.

2) ایجاد نور یکنواخت

خطوط نقره ای چترهای استودیوها خاصیت بازتاباننده فوق العاده ای دارد و نورهای فلاش را به صحنه شما باز می گرداند. این نور پراکنده شده و جلوه مسطح و محوی ایجاد می کند. این امر برای عکاسی پرتره یا ثبت عکس های خانوادگی به دلیل اینکه نور یکنواخت روی سوژه ها می تاباند ، بسیار عالی است.

برخی از چترها با بازتابنده های طلایی رنگ ساخته می شوند و حتی می توانند به گرم تر شدن تون های رنگی پوست هم کمک کنند. استفاده از ابزارهایی چون Softbox هم می تواند منجر به نتایجی مشابه گردد.

3) اطمینان از نوردهی صحیح

در هنگام تنظیمات نورپردازی در استودیو ها از اندازه گیری ها و محاسبات پیچیده و همین طور اندازه گیری های نوری برای تعیین بهترین نوردهی استفاده می شود. گرچه اگر شما از دوربین های DSLR شرکت Canon استفاده می کنید می توانید این کار را با استفاده از پیش نمایش موجود در صفحه نمایش و هیستوگرام انجام دهید.

تا زمانی که سوژه در همان وضعیت قبلی خود باقی مانده است ، نوردهی تغییری نخواهد کرد. از قطعه کوچکی از یک نوار برای نشانگذاری ناحیه ای که سوژه شما باید در آنجا بایستد یا بنشیند ، استفاده کنید.

4) آرامش سوژه‌ها

یک جو زنده با استفاده از موزیک های شاد ایجاد کنید و آنگاه از راحتی سوژه هایتان متعجب خواهید شد.

اگر در خانه خودتان عکاسی نمی کنید،از یک پخش کننده همراه مانند iPod به همراه اسپیکر استفاده کنید و ببینید که آن خانواده و مخصوصا بچه ها از چه نوع موسیقی لذت می برند.

5) استفاده از حالت Manual

در هنگام کار در محیط های کنترل شده ای چون استودیوها یا استودیوهای خانگی هیچ نیازی به استفاده از حالت های اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک برای عکاسی وجود ندارد. حالت Manual همه انتظارات مورد نیاز شما را ارائه می دهد . سرعت شاتر را به 1/160 ثانیه و میزان گشودگی دیافراگم را به f/8 تغییر دهید.

فلاش های Bowen که در این جا از آن ها استفاده کردیم از عقربه هایی مدرج برای تنظیم شدت نور برخوردار بودند ، پس آن ها را تا زمانی که به نوردهی مناسبی دست یابیم ، تغییر دادیم.از صفحه نمایش دوربین و هیستوگرام بعنوان راهنما بهره بگیرید.

6) تدارکات

اگر با بچه ها کار می کنید ، صبر و تحمل آن ها بسیار کم است. سعی کنید نورپردازی ، پس زمینه ، نوردهی و تنظیمات دوربین را به درستی انجام دهید.

تنها هنگامی که از انجام تمامی این تنظیمات رضایت داشتید ، خانواده را وارد صحنه کنید. در این جا ، ما سعی در ثبت پرتره هایی امروزی و غیرجدی داشته ایم پس نیازی به بحث سر گرفتن قیافه ای رسمی نبوده است.

از سوژه های تان بخواهید در جایی که مشخص کرده اید ، بایستند یا بنشینند ، با آنها شوخی کنید و به عکاسی بپردازید. وقت تان را با نگاه کردن به صفحه هدر ندهید و تنها به ثبت عکس مشغول باشید. در نهایت عکس های زیادی در اختیار خواهید داشت که می توانید از میان آن ها یکی را انتخاب نمایید.

7) غیر رسمی باشید

برای اینکه پرتره ها امروزی و جذاب باشند ، از سوژه های تان بخواهید که لباس های غیر رسمی از قبیل تی شرت یا شلوارهای جبن بپوشند ، کفش های شان را در بیاورند و از لوازمی رنگارنگ استفاده کنند.

در هنگامی که در برابر پس زمینه سفید رنگ به عکاسی مشغول هستید ، از پوشیدن لباس های سفید پرهیز کنید چراکه در غیر این صورت سوژه با پس زمینه ترکیب می شود.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه