اتومبیل کانسپت فولکس‌واگن در نمایشگاه سی‌ای‌اس رونمایی می‌شود

نویسنده:

۰۶:۳۱:۴۳

شرکت فولکس‌واگن قصد دارد کمی سروصدا به پا کند؛ اما این بار این سروصدا به موتورهای دیزلی یا تقلب یا رسوایی یا تست‌های آلایندگی ربطی ندارد. این شرکت قصد دارد در نمایشگاه سی‌ای‌اس (CES) امسال یک اتومبیل کانسپت تمام الکتریکی به نمایش بگذارد. این خبر را مدیرعامل بخش اتومبیل‌های مسافری فولکس‌واگن اعلام کرد. نشست خبری این شرکت روز ۵ ژانویه در نمایشگاه سی‌ای‌اس برگزار خواهد شد.

شرکت فولکس‌واگن نیز همانند سایر شرکت‌های خودروسازی قبلاً وارد بازار اتومبیل‌های الکتریکی شده؛ اما اقدام بزرگ بعدی ساخت یک اتومبیل الکتریکی با محدوده مسافت و قیمتی همانند اتومبیل‌های بنزینی است. در حال حاضر این شرکت اتومبیل ای-گلف را در برخی بازارها از جمله آمریکا عرضه می‌کند. اتومبیل شورلت بولت جنرال موتورز که در نمایشگاه سی‌ای‌اس سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت، حداقل محدوده مسافت ۲۰۰ مایل با هر بار شارژ را وعده داده است. این در حالی است که مدل ۳ تسلا محدوده مسافت مشابهی خواهد داشت؛ اما قیمت آن به اندازه مدل اس گران نخواهد بود.

یکی از مسئولان شرکت مادر سی‌ای‌اس در مورد مسئله موتورهای دیزلی فولکس‌واگن نیز صحبت کرد. وی در این رابطه گفت: «زمانی که با شرکت فولکس‌واگن در مورد سخنرانی‌اش در نمایشگاه سی‌ای‌اس امسال به توافق رسیدیم، ما نیز همانند سایر افراد از جریان تست‌های آلایندگی اطلاع نداشتیم؛ اما پس از صحبت با دکتر دیس، احساس کردیم مخاطبان سی‌ای‌اس به بینش وی علاقه‌مند خواهند شد و کنجکاو خواهند بود تا در مورد برنامه‌هایش در مورد نوع جدیدی از یک اتومبیل بادوام اطلاعات داشته باشند. حالا شرکت فولکس‌واگن فرصتی در نمایشگاه سی‌ای‌اس در اختیار دارد تا طرح‌های آینده خود را به جهان نشان دهد و نظر شرکت خود در مورد وسایل نقلیه الکتریکی و دوام آن‌ها را بیان کند».

با این حال با توجه به این که این اتومبیل کانسپت است و شرکت‌های خودروسازی زیادی در نمایشگاه امسال نسخه تولیدی وسایل نقلیه الکتریکی خود را به نمایش خواهند گذاشت، شرکت فولکس‌واگن نمی‌تواند مشتری‌ها یا رسانه‌ها را به سوی خود جذب کند؛ مگر این که وعده تولید انبوه این اتومبیل را برای آینده نزدیک بدهد.
 

برگرفته از
فولکس‌واگن
لینک کوتاه