کلاه ایمنی آینده‌نگرانه بی‌ام‌و برای موتورسیکلت‌سواران

نویسنده:

۱۲:۱۲:۴۰

این کلاه ایمنی به یک صفحه‌نمایش مختص نمایش اطلاعات مجهز است. این فناوری اخیراً در حال گسترش در اتومبیل‌ها است؛ اما هنوز در دنیای موتورسیکلت‌ها جدید محسوب می‌شود. این سیستم اطلاعات مهم مربوط به موتورسیکلت و محیط اطراف را روی یک پنل شفاف که درست بالای دید محیطی کاربر قرار دارد، نشان می‌دهد. طبق گفته شرکت بی‌ام‌و، صفحه‌نمایش‌های مختص نمایش اطلاعات باعث می‌شوند رانندگی با یک وسیله نقلیه دوچرخه ایمن‌تر شود؛ زیرا کاربر می‌تواند اطلاعات مهم را بدون چشم برداشتن از جاده ببیند.

این صفحه‌نمایش‌ها را می‌توان با استفاده از یک کنترلر که روی فرمان قرار گرفته، تنظیم کرد تا اطلاعات اصلی مانند سرعت موتورسیکلت و شماره دنده را نشان دهد. همچنین می‌توان این صفحه‌نمایش‌ها را طوری برنامه‌نویسی کرد که سرعت مجاز، هشدارهای ترافیکی، هدایت مسیر، فشار تایرها و سطح روغن‌موتور را نشان دهند. دو باتری که قابل تعویض هستند و ۵ ساعت عمر دارند، نیروی این سیستم را تأمین می‌کنند. همچنین به راحتی می‌توان این سیستم را داخل بیشتر کلاه‌های ایمنی جدید قرار دارد. این موضوع مشکلی از نظر از بین بردن راحتی یا ایمنی ایجاد نمی‌کند.

شرکت بی‌ام‌و تصریح کرد این صفحه‌نمایش‌ها مشکلی برای فناوری‌های موتورسیکلت ایجاد نمی‌کنند. به عنوان مثال، سیستم ارتباط وسیله نقلیه با وسیله نقلیه به موتورسیکلت‌سواران اجازه می‌دهد در صورت مشاهده مانعی در جاده، بلافاصله برای موتورسیکلت دیگر هشدار بفرستند. یک دوربین در جلوی این کلاه قرار داده شده که کل سفر کاربر را ثبت می‌کند. همچنین یک دوربین دیگر در پشت کلاه قرار دارد که به عنوان یک آینه دیجیتالی دید عقب عمل می‌کند؛ ایده‌ای که بی‌ام‌و سعی دارد در اتومبیل‌های خود نیز به کار بگیرد.

این شرکت امیدوار است طی چند سال آینده یک کلاه ایمنی به همراه یک صفحه‌نمایش مختص نمایش اطلاعات را راهی بازار کند؛ اما بازه زمانی دقیقی مشخص نشده است.


 

برگرفته از
کلاه ایمنی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “کلاه ایمنی آینده‌نگرانه بی‌ام‌و برای موتورسیکلت‌سواران”