مدیران بنتلی در فکر ساختن خودرویی برقی

نویسنده:

۰۲:۳۸:۵۰

تولید کنندهی خودرو انگلیسی در حال مطالعه ایده خودرو برقی میباشد، اما هنوز خیلی زود میباشد که نقشههای محکمی را پایه ریزی کنیم این را را رافل فِرچ عضو هیئت مدیره بنتلی به Drive استرالیا در طول یک شام رسانهای در رابطه با شاسیبلند بنتایگا بیان کرد. اظهارات او بیانگر این است که بنتلی تصمیمات قطعی دربارهی شکل این خودرو برقی احتمالی نگرفته است. 
فرچ گفت: "به نظر من جوابی در شش ماهه تا یک سال بعدی در رابطه با اینکه چه جهتی را انتخاب خواهیم کرد خواهد بود. ولی صد البته که برق سمت و سوی استراتژی آینده بنتلی خواهد بود". 
فرچ اشارهای کرد که اینکه بنتلی می تواند یک مدل تمام برقی از کانسپت ۱۰ دنده EXP 6، که به تحسین گسترده در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۵ ژنو  پارسال رسید، بسازد . با این وجود فرچ همچنین بیان کرد که مدل برقی ممکن است که "خودرویی سنتیتر باشد". علاوه بر انتخاب پایه، بنتلی باید همچنین ظرفیت تولیدی را برای یک مدل دیگر اختصاص دهد؛ در حال حاضر تولید بنتایگا را در حال بالا بردن است، و به گزارشی یک کانتینتال GT جدید و حداقل یک مدل جدید دیگر در صف تولید دارد. 
 
چیزی که شکی در آن نیست این است که بنتلی اجزای انتقال قدرت برقی خود را از کجا دریافت خواهد کرد. فرچ گفت که بنتلی میتواند اجزایی را از سدان پورشه Mission E قرض بگیرد،  با وجودی که اظهار داشت که از پایه آن خودرو استفاده نخواهد کرد. رونمایی  شده به عنوان یک کانسپت در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۵، Mission E قرار است قبل از پایان دهه وارد خط تولید شود.  و با مدلی قابل تولید از کانسپت شاسیبلند آئودی e-tron quattro، و یک فلوکس واگن Phaeton، و احتمالا بنتلی برقی همراه خواهد شد که به فلوکس واگن چهار مدل لوکس برقی خواهد داد. 
واضح نیست که چطور نقشههای خودرویی تمام برقی بر روی بنتلی هیبریدی که قبلا بحث شد تاثیر میگذارد. در سال ۲۰۱۴ بنتلی از یک کانسپت هیبریدی رونمایی کرد که نوعی هیبریدی از Mulsanne بود. در آن زمان بنتلی بیان کرد که بیشتر مدلهای آن در نهایت با انتقال قدرت هیبریدی ارائه داده خواهند شد و این با بنتایگا آغاز خواهد شد. 
برگرفته از
خودرویی برقی بنتلی
لینک کوتاه