تولید کنند محصولات اپل فاکسکان شارپ را به قیمت ۶.۲ میلیون دلار خریداری می‌کند

نویسنده:

۰۵:۱۸:۵۶

حالا خبرگزاری ژاپنی Nikkei Asian Review گزارش می‌دهد که شارپ پیشنهاد Hon Hai Precision Industry تایوانی که ما آن را با نام فاکسکان می شناسیم با قیمت ۶.۲ میلیون دلار  را پذیرفته است.

در ابتدا در سال گذشته گزارش داده شده بود که فاکسکان به دنبال خرید شارپ با سرمایه‌گذاری آپل است.  قرارداد شایعه شده پیشنهاد می‌کرد که فاکسکان سهم بیشتر کمپانی را صاحب خواهد شد،  در حالی که اپل به عنوان یک سرمایه‌گذار خواهد بود. در حال حاضر معلوم نیست که قراردادی که شارپ از فاکسکان پذیرفته است شامل سرمایه‌گذاری اپل می‌شود یا نه. 

شارپ بین گزینه‌ خرید توسط Hon Hai  و پشتیبانی از Innovation Network Corp ژاپن یک صندوق دولتی  روبرو بود. این صندوق به شارپ 300 میلیارد ین و ۲۰۰ میلیارد ین اعتبار پیشنهاد کرد.

با خرید شارپ توسط فاکسکان، کمپانی در موقعیتی قرار گرفته است که می‌تواند بطور واقعی اجزای آیفون را تولید کند و از نقش فعلی سر هم کردن وسیله‌ها فراتر رود.
 
کارخانه شماره یک کمیما شارپ در ژاپن برای تولید صفحه نمایش آیفون اختصاص داده شده است. در ابتدا اپل سرمایه‌گذاری ۹۸۷ میلیون دلاری برای تبدیل کارخانه از یک کارخانه تلویزیونهای HD به یک کارخانه‌ی  ال‌سی‌دی گوشی‌های هوشمند کرد.
چه اپل در قرارداد شرکت داشته باشد چه نداشته باشد این خبر خوبی برای شرکت کوپرتینو می‌باشد. صفحه نمایش‌های آیفون اکنون توسط شارپ، سامسونگ و ال‌جی تولید شده و فاکسکان سرهم کردن آنها را در دست دارد. از جهت اپل دیگر لازم نیست نگران این باشد که یکی از تولید کنندگان آیفون او در حال ورشکستگی ست و نمی‌تواند سفارش را انجام دهد.

اپل هم به گزارشی نقش خود را در صنعت تولید صفحه نمایش افزایش داده است.  به گزارشی این کمپانی یک آزمایشگاه تولید صفحه نمایش مخفی در شمال تایوان در سال گذشته باز کرده است تا بر روی تولید صفحه  نمایش‌های باریکتر و روشن‌تر کار کنند. اگر اپل در خرید شارپ توسط فاکسکان نقشی داشته باشد به استعدادها و منابع متعددی دست خواهد یافت. حتی اگر فاکسکان تنها بازی کن این قرار داد باشد اپل چنان رابطه قوی با این تولید کننده دارد که بطور قطع از این قرار داد نفع می‌برد.

از نقش اپل در قرارداد بعد از اعلام رسمی جزییات توسط  شارپ و فاکسکان با خبر خواهیم شد. تا آنوقت،  واضح نیست که چقدر اپل در روند خرید نقش داشته است.

 

برگرفته از
فاکسکان
لینک کوتاه