شارژر وایرلس برای اتومبیل‌های الکتریکی

نویسنده:

۰۹:۲۰:۰۰

محققان مؤسسه‌ای به نام ORNL (Department of Energy Oak Ridge National Labs) در حال پیشرفت در زمینه ساخت شارژر وایرلس برای اتومبیل‌ها هستند. اخیراً بحث اتومبیل‌های الکتریکی با ارائه امکان پیش خرید تسلا ۳ داغ شده؛ اما باید این نکته را در نظر داشت که پس از تحویل این اتومبیل‌ها باید آن‌ها را به جایی متصل و شارژ کنید. پیدا کردن شارژر و پریز مخصوص این اتومبیل‌ها هنوز برای افرادی که می‌خواهند از این اتومبیل‌ها استفاده کنند، موضوعی مبهم است.

حالا مؤسسه ORNL یک سیستم شارژ وایرلس ۲۰ کیلوواتی با ۹۰ درصد کارایی و ۳ برابر سریع‌تر از سیستم‌های پریز فعلی را به نمایش گذاشته است. شرکت تویوتا، سیسکو سیستمز، اواتران و مرکز بین‌المللی دانشگاه کلمسون در زمینه تحقیقات اتومبیل‌ها در مراسم نمایش این سیستم حضور داشتند.

این موضوع که این سیستم ۳ برابر سریع‌تر از شارژرهای عادی کار می‌کند، اهمیت ویژه‌ای دارد؛ اما هدف بعدی این مؤسسه قابلیت شارژ وایرلس ۵۰ کیلوواتی است. توان بیشتر به معنای شارژ سریع‌تر است. همچنین این توان می‌تواند کامیون‌ها و وسایل نقلیه بزرگ‌تر را نیز پوشش دهد.

طبق گفته محققان این مؤسسه میدان‌های مغناطیسی به کار گرفته شده در روند شارژ وایرلس متمرکز شده و محافظت می‌شوند تا ایمنی کاربران تأمین شود.
 

برگرفته از
شارژر وایرلس
لینک کوتاه