امکان معرفی جستجوی صوتی تصاویر با استفاده از Siri از سوی اپل

نویسنده:

۰۲:۳۱:۲۲

قابلیت «برچسب گذاری و جستجوی صوتی عکس» که در پتنت ذکر شده، به امکان یافتن تصاویر با استفاده از رشته ای از کلمات اشاره می‌کند. عبارت مورد جستجو می‌تواند به شی یا شخص، فعالیت در حال انجام و یا محل ثبت عکس اشاره کند. و بنابراین باید به دنبال برچسب‌های مشخصی باشید که هر عکس به آن‌ها وابسته است.
اپل در این پتنت ذکر کرده است که کاربران قادر به افزودن برچسب به صورت شفاهی به تصاویر نیز خواهند بود؛ برای مثال اگر کاربری، عکسی را با عبارت «این عکس من در ساحل است» برچسب گذاری کند، در آینده می‌توانند با عبارات «عکس‌های من» یا «عکس‌های ساحل» و یا هر دوی آن‌ها به جستجوی آن بپردازد.
اپل از برچسب گذاری خودکار عکس‌ها برای مواردی چون زمان و مکان هم خبر داده است. برچسب گذاری خودکار امکان استفاده در مورد چهره اشخاص، ساختمان‌ها و مناظری که مشابه موارد ثبت شده پیشین هستند، را داراست. بعدها می‌توانید از این عبارت برای جستجوی صوتی تصاویر بهره بگیرید.
با آنکه این روش، جایگزین مناسبی برای پیمایش در میان همه عکس‌ها و یافتن عکس مورد نظر است اما برای استفاده در فیس بوک ایده آل تر خواهد بود. اینکه اپل بخواهد این امکان را در نرم افزار فیس بوک هم بگنجاند یا خیر، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.  از سوی دیگر استفاده از این تکنولوژی در ابزارهای پوشیدنی چون Google Glass و یا ساعت هوشمند Samsung Galaxy Gear هم می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. اما با شناختی که از اپل وجود دارد، و با توجه به آنکه غول میوه ای همیشه با دقت از پتنت‌های خود مراقبت می‌کند، این احتمال بعید به نظر می‌رسد. اطلاعی در مورد زمان عرضه این قابلیت در دسترس نیست ، گرچه اگر از آن بعنوان یکی از قابلیت‌های کلیدی برای افزایش فروش iOS 8 استفاده شود؛ نباید شگفت زده شویم.

برگرفته از
Siri
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه