معرفی اولین کروکی بیوک در آمریکا

نویسنده:

۰۱:۳۵:۱۲

اولین کروکی بیوک برای آمریکا، یک اتومبیل شیک و راحت با سقف منعطف است. این اولین اتومبیل کروکی بیوک است که طی ۲۵ سال گذشته در آمریکا ارائه شده است. این اتومبیل ظرفیت ۴ سرنشین را دارد و صندوق عقب آن را می‌توان گسترش داد.

قیمت پایه برای اتومبیل بیوک کَس‌کِید (Cascada) ۳۳۹۹۰ دلار تعیین شده که شامل هزینه تحویل در مقصد نیز می‌شود. این قیمت پایه برای اتومبیلی با ۲۰۰ اسب بخار توان، یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژ، فرمان و صندلی‌هایی با تزئینات چرمی، دوربین دید عقب، کنترل آب و هوا در دو منطقه، سیستم هدایت مسیر داخلی و چرخ‌ها و تایرهای ۲۰ اینچی تعیین شده است.

یک سری تغییرات غیرمنتظره در این اتومبیل صورت گرفته، مانند کمربند ایمنی برقی که کمربند ایمنی صندلی جلو را جلو می‌کشد تا به راننده و سرنشین جلو کمک کند. همچنین صندوق عقب به طرز هوشمندانه‌ای طراحی شده و در حالتی که سقف پایین است، فضایی معادل ۹.۸ فوت مکعب و در حالتی که سقف بالا است، ۱۳.۴ فوت مکعب فراهم می‌آورد. همچنین زمانی که پشتی صندلی‌های عقب را خم کنید، قابلیتی که بیشتر در سدان‌ها و نه در کروکی‌ها ارائه می‌شود، ظرفیت صندوق عقب افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های حوزه ایمنی که به صورت استاندارد در کس‌کید ارائه می‌شوند، عبارتند از ۶ کیسه هوا، کنترل اصطکاک، کنترل ثبات الکتریکی، ترمزهای ضدقفل و میله‌های فلزی پاپ‌آپ که در حین چپ شدن اتومبیل برای کاهش آسیب به سر، به صورت خودکار پشت قسمت تکیه‌گاه سر صندلی‌های عقب قرار می‌گیرند. از تجهیزات ایمنی دیگر می‌توان به هشدار انحراف از لاین و هشدار تصادف در جلو اشاره کرد که در تیپ‌های بالاتر ارائه می‌شوند.

اتومبیل کس‌کید در کشور لهستان ساخته شده و نسخه‌ای از اتومبیل اوپل در اروپا است.
تنها موتوری که در این اتومبیل ارائه می‌شود، یک موتور ۱.۶ لیتری توربو شارژ و ۴ سیلندر اکوتک است که توانی معمولی و گشتاوری معادل ۲۰۷ پوند بر فوت دارد. وزن این اتومبیل نزدیک به ۴۰۰۰ پوند است.

تنها جعبه‌دنده ارائه شده در این اتومبیل، یک جعبه دنده ۶ سرعتی اتوماتیک است.

استاندارد مصرف بهینه سوخت در این اتومبیل به شدت ناامیدکننده است، به ازای یک گالن سوخت، ۲۰ مایل در شهر و ۲۷ مایل در بزرگراه‌ها. اتومبیل کس‌کیدی که در تست شرکت کرده بود، در حالت ترکیبی به ازای هر گالن سوخت، ۲۲ مایل طی کرد و با یک باک ۱۴.۳ گالنی، نزدیک به ۳۱۴ مایل مسافت را پیمود. استفاده از بنزین سوپر پیشنهاد شده؛ اما ضروری نیست.

این اتومبیل در هر دو حالت سقف باز و بسته، روی چاله‌ها و برآمدگی‌های جاده، دچار لرزش می‌شود که یکی از ویژگی‌های اتومبیل‌های کروکی است و در اثر عدم استحکام به دلیل نبود سقف فلزی ایجاد می‌شود. کس‌کید که دیفرانسیل جلو است، تنظیماتی برای سیستم تعلیق قابل تغییر ندارد.

فضایی که جلوی صندلی‌های عقب وجود دارد، ۳۲.۸ اینچ است و برای افراد بالغی که ابعاد کوچکی دارند، کاملا مناسب است؛ اما بالشتک‌های صندلی‌های عقب کوچک هستند. فضایی که در حالت سقف باز برای سر وجود دارد، کاملا تحسین‌برانگیز است. این فضا برای سرنشینان صندلی‌های جلو، ۳۷.۸ اینچ و برای سرنشینان صندلی‌های عقب ۳۶.۱ اینچ است.

 

برگرفته از
بیوک کروکی
لینک کوتاه

دیدگاه