رونمایی از ۴ اتومبیل کانسپت کیا در نمایشگاه سما سال ۲۰۱۶

نویسنده:

۰۵:۱۳:۲۸

شرکت کیا امسال در نمایشگاه اتومبیل سما، از ۴ اتومبیل کانسپت خودران که به صورت دستی ساخته شده‌اند، رونمایی کرد.

طبق گفته این شرکت، هر یک از این اتومبیل‌های کانسپت طوری طراحی شده‌اند که گوشه‌ای از آینده زندگی خودران را نشان دهند؛ آینده‌ای که در آن وسایل نقلیه نه تنها خودران خواهند بود، بلکه مناسب با سلیقه مشتریان ساخته خواهند شد تا با زندگی مدرن انسان‌ها سازگار باشند.

2016_kia_sema_concepts_02

نیرو ترای‌اتلون

اتومبیل اول، نیرو ترای‌اتلون (Niro Triathlon) نام دارد. این اتومبیل خودران مختص یک ورزشکار طراز اول یا ورزشکار ورزش‌های سه‌گانه طراحی شده است.

اتومبیل شاسی‌بلند هیبریدی کیا نیرو به یک وسیله نقلیه چندمنظوره واقعی تبدیل شده که دارای یک تختخواب، جایی مختص دوچرخه، جعبه‌ابزار و محل اتصال کامپیوتر و تبلت است.

سیستم تعلیق این اتومبیل پایین آورده شده و از چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی بهره می‌برد.

این اتومبیل از کابینی بهره می‌برد که مختص استراحت طراحی شده؛ اما تجهیزات موردنیاز برای تمرین و ایمنی را نیز در خود جای داده است. نیرو ترای‌اتلون می‌تواند به صورت خودران حرکت کند و به هنگام تمرین ورزشکار، با وی همراه شود.

درهای این اتومبیل طوری تغییر یافته‌اند که دسترسی راحت‌تری فراهم شود. همچنین داخل کابین از صندلی با قابلیت تغییر زاویه، کابین‌های سفارشی و یک دوش سیار بهره می‌برد.

2016_kia_sema_concepts_01

سدونای اسکول آو راک

 یک شرکت آموزش موسیقی مبتنی بر اجرا به نام اسکول آو راک (School of Rock) با همکاری شرکت کیا، یک اتومبیل سدونا را به یک استودیوی ضبط متحرک تبدیل کرده است. این اتومبیل نیز خودران است.

تغییراتی که در این اتومبیل صورت گرفته، عبارت‌اند از حذف ستون بی در سمت راننده، سیستم هدایت و انتخاب دنده. این کار باعث شده فضای کافی برای یک بورد میکس دیجیتال و دو مانیتور فلت برای ضبط آهنگ‌ها ایجاد شود.

2016_kia_sema_concepts_03

سورنتو اسکی گوندلا

این اتومبیل که توسط شرکت لوکس موتوررکز (LUX Motorwerks) ساخته شده، به منظور استفاده در برف و یخ طراحی شده و از نظر سبک، راحتی و گرما سطح بالاتری دارد.

چرخ‌های سورنتو با چرخ‌های دومینیتور رابر ترکز (Dominator Rubber Tracks) به رنگ نارنجی تعویض شده‌اند و یک محفظه مختص وسایل اسکی و باتون روی سقف تعبیه شده است.

به لطف حذف ستون بی و درهای اصلاح‌شده عقب، دسترسی به داخل اتومبیل آسان‌تر شده است.

2016_kia_sema_concepts_05

در قسمت جلو چراغ‌ها به رنگ مشکی، نقره‌ای و نارنجی رنگ شده‌اند و چراغ‌های ال‌ای‌دی که به شکل نواری به‌کاررفته‌اند، دید بهتری را در تمام شرایط فراهم می‌آورند.

2016_kia_sema_concepts_06

سول فرست کلس

اتومبیل جعبه مانند کیا سول به شکل یک وسیله نقلیه داخل شهری لوکس تغییر یافته است. طبق گفته این شرکت، هدف از طراحی این اتومبیل بهبود وضعیت کار و استراحت افراد بوده است.

قسمت داشبورد در این اتومبیل خودران حذف شده و به جای آن دو صندلی رو به عقب قرار داده شده است.

داخل کابین یک تلویزیون ال ای دی سامسونگ ۴۰ اینچی قرار دارد که به یک کامپیوتر مک مینی و یک سیستم صوتی متصل است.

2016_kia_sema_concepts_07

دو تبلت نیز در قسمت کنسول مرکزی قرار دارد که به سرنشینان اجازه می‌دهد، سول را کنترل کنند. داخل این اتومبیل از چرمی به رنگ خاکستری و سفید که طرح مشبک دارد و کف چوبی به رنگ خاکستری استفاده شده است.

این اتومبیل از چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی بهره می‌برد.

برگرفته از
caradvice
لینک کوتاه

دیدگاه