اولین شاسی‌بلند آلفا رومئو رونمایی شد

نویسنده:

۰۳:۵۳:۱۴

اولین شاسی‌بلند شرکت آلفا رومئو با نام استلویو قبل از شروع نمایشگاه اتومبیل لس‌آنجلس رونمایی شد. در ادامه با مشخصات فنی این اتومبیل بیشتر آشنا خواهید شد.

اتومبیل که تصویرش را می‌بینید تیپ برتر استلویو (Stelvio ) به نام کوآدری فولیو (Quadrifoglio) است. این شاسی‌بلند همان موتور V6 توربوشارژ دوقلوی ۲٫۹ لیتری را دارد که سدان جولیا کوآدری فولیو (Giulia Quadrifoglio) دارد. این اتومبیل نیز شبیه سدان جولیا کوآدری فولیو در مجموع ۵۰۵ اسب بخار توان و ۴۴۳ پوند بر فوت گشتاور دارد. این شاسی‌بلند در عرض ۳٫۹ ثانیه از سرعت ۰ به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۲۸۴ کیلومتر در ساعت است. آنچه که این مدل را خاص می‌کند، سیستم دیفرانسیل تمام چرخش است که وعده رانندگی عالی در تمام شرایط را می‌دهد. همچنین این اتومبیل از یک جعبه‌دنده ۸ سرعتی اتوماتیک برخوردار است که می‌تواند در عرض ۱۰۰ میلی‌ثانیه دنده را تغییر دهد.

alfa-romeo-stelvio-3

علاوه بر تیپ متمرکز بر عملکرد این شاسی‌بلند، این شاسی‌بلند در تیپ پایه و تی آی (Ti) نیز ارائه می‌شود. هر دو تیپ از یک موتور ۲٫۰ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر بهره می‌برند که ۲۸۰ اسب بخار توان و ۳۰۶ پوند بر فوت گشتاور دارد. حداکثر سرعت این اتومبیل‌ها ۲۳۱ کیلومتر در ساعت است. این موتور نیز با یک جعبه‌دنده ۸ سرعتی اتوماتیک و سیستم دیفرانسیل تمام چرخ ارائه می‌شود.

از نظر ظاهری آلفا رومئو استلویو همان‌طور که انتظارش را داشتیم، به شدت شبیه طرح جولیا است. در نتیجه، قسمت جلو دارای چراغ‌هایی پیوسته، گریل مثلثی شکل آلفا رومئو و یک سری مجرای هوای بزرگ است. برخلاف جولیا، استلویو کوآدری فولیو از یک سری برون کش هوا روی کاپوت نیز بهره می‌برد.

alfa-romeo-stelvio-2

ویژگی‌های برجسته دیگر تیپ برتر این شاسی‌بلند عبارت‌اند از قوس‌های گشاد چرخ‌های جلو و عقب، اسپویلر سقفی، دیفیوزر مخفی در عقب و چهار لوله اگزوز.

داخل کابین استلویو نیز تقریباً آشنا است و از یک صفحه‌نمایش لمسی ۶٫۵ اینچی به صورت استاندارد، یک سیستم صوتی ۱۴ بلندگویی از شرکت هارمان کاردون و ویژگی‌های ایمنی مانند کروز کنترل قابل‌تغییر، نظارت بر نقطه کور، هشدار تصادف در جلو، هشدار خروج از لاین و حسگرهای پارک در جلو به صورت اختیاری برخوردار است.

alfa-romeo-stelvio-14

انتظار می‌رود آلفا رومئو استلویو اواسط سال آینده میلادی در آمریکا ارائه شود.

برگرفته از
carscoops
لینک کوتاه

دیدگاه