یک دوره استراحت مشکوک استودیو گیبلی سازنده‌ی «شهر اشباح»

نویسنده:

۱۱:۰۰:۴۹

توشیو سوزوکی ( (Toshio Suzukiتهیه کننده این کمپانی، اعلام کرد که بخش تولید انیمیشن کنارگذاشته خواهد شد. به نظر می‌رسد که بازنشستگی میازاکی یکی از دلایل بسته شدن این استودیو می‌باشد. هایائو میازاکی ((Hayao Miyazaki، اعلام کرده بود که بعد از اتمام ساخت فیلم انیمه  Wind Rises”" بازنشسته خواهد شد. این فیلم سال گذشته در ایالات متحده توسط دیزنی منتشر شد، و نامزد بهترین انیمیشن اسکارشد، اما در نهایت دریافت جایزه را به "فروزن" (Frozen) دیزنی باخت. زمانی که صحبت از این بود که میازاکی در نهایت دوباره می‌کند و یا به نحوی به دنیای انیمیشن باز می‌گردد؛ با خبر بسته شدن این استودیو گویی در نهایت با پایان کار گیبلی مواجه هستیم.
استودیوی گیبلی هنوز هم موزه زیبای خود را در خارج از توکیو باز نگه می‌دارد. این موزه اغلب اخبار میازاکی را به روز دارد، مانند فیلم‌های کوتاه گاه به گاه او که در تئاتر کوچک خود به نمایش در می‌‌آورد.
انيميشن "ربوده شده" (Spirited Away)، در سال 2002 ساخته شد که به "شهر اشباح" نیز شهرت دارد، این فیلم برنده جايزه اسكار بهترين انيميشن بلند شد. از دیگر محصولات موفق این کمپانی "Princess Mononoke" و "Kiki’s Delivery Service" و "Ponyo" می‌باشد.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
استودیو گیبلی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه