خالق «True Detective» متهم به اقتباس اثر ادبی شد

نویسنده:

۰۹:۳۳:۴۱

اوایل هفته گذشته، مایک دیویس (Mike Davis)، سردبیر "Lovecraft eZine" مقاله‌ای در باب اشاره به شباهت چندین دیالوگ بین این سریال و اثر نویسنده‌ای به نام "توماس لیگتی" ((Thomas Ligotti منتشر کرد. در مثال‌های او به خصوص دیالوگ‌های "متیو مک‌کانهی" (Matthew McConaughey) بازیگر نقش "Rust Cohle" بازنویسی محتوایی از کتاب "The Conspiracy Against the Human Race" نوشته لیگتی می‌باشد.
اما پیزالو روز پنجشنبه در بیانیه‌ای از طریق "HBO" می‌گوید که او هیچ کار اشتباهی در زمینه نویسندگی‌اش انجام نداده است و هیچ چیز درباره این سریال تلویزیونی اقتباس از کسی نیست. دیالوگ‌های این سریال افکار فلسفی بیان شده توسط Rust Cohle دزدی از هیچ نویسنده دیگری نمی‌باشد، بلکه این اصول فلسفی بدبینانه همراه با سنت تاریخی فیلسوفانی از جمله آرتور شوپنهاور (Arthur Schopenauer)، فردریش نیچچه (Friedrich Nietzche) و فیلسوفان مختلف دیگر است که همه آن‌ها این ایده‌ها را بیان می‌کنند.
این اتهامات در زمانی رخ می‌دهد که فصل دوم «True Detective» در کالیفرنیا در حال ساخت می‌باشد. اخیرا نیز شایعه شده است که وینس وگن ((Vince Vaughn برای بازی در فصل دوم این مجموعه در حال مذاکره می‌باشد، که هنوز تایید نشده است.
«True Detective» در دوازدهمین جایزه Emmys که در تاریخ 25 اوت در لس آنجلس برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
True Detective
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه