فرودگاه لندن تاکسی لندنی دارد

نویسنده:

۰۴:۰۰:۱۸

 
اثر هنری ایجاد شده توسط بندیکت ردکلیف در لندن، با الهام از طراحی‌های نمادین و سنتی از تاکسی‌های سیاه شهر ساخته شده است. این اثر در مرکزیت سالن خروجی ترمینال 2 قرار دارد و برای مسافران فرصتی ایجاد می‌کند تا برای آخرین بار به یکی از مهم‌ترین آیکون‌های عکاسی از لندن نگاهی بیاندازند. "تاکسی لندن" هر ساله در ترمینال 2، حداقل به 20 میلیون مسافر خداحافظی خواهد گفت و اولین اثر هنری بندیکت رادکلیف است که در یک مکان عمومی به صورت دائمی به نمایش گذاشته شده است.
مجسمه سازی ردکلیف یک دیدگاه جدید از چشم اندازی آشنا از لندن می‌دهد. با تاکید بر مارک‌های بریتانیایی در ترمینال 2، مجسمه او برداشت و نمایشی متفاوت از بریتانیای مدرن می‌باشد. آثار او با الهام از مد، تکنولوژی، حمل و نقل و تولیدات به وجود آمده‌اند.
در نمایشگاه "قدرت ساخت" (The power of making) در موزه ویکتوریا و آلبرت (Victoria and Albert museum) در سال 2011، ردکلیف آثار خود را در کنار هنرمندانی چون " Thomas Heatherwick" و "Ron Arad" به نمایش گذاشت.
"تاکسی لندن" با استفاده از تکنولوژی برنامه نویسی کامپیوتری لبه‌بری (cutting-edge) به دقت از روی خصوصیات تاکسی‌های سیاه لندنی ساخت شرکت "تاکسی لندن" مستقر در کاونتری (Coventry) تولید شده است.
بندیکت رادکلیف می گوید " زمانی که صحبت از ماشین می‌شود، سخت است به ماشینی غیر از تاکسی سیاه FX4 فکر کنم. FX4 برای اولین بار در سال 1958 در خیابان‌های ما ظاهر شد و از آن زمان، بیش از نیم قرن در لندن و بسیاری از شهرها و شهرستان‌های دیگر در بریتانیا خدمت کرده است. فوق العاده افتخار می‌کنم که مجسمه‌ من توسط "Heathrow" برای نمایش دائمی در ترمینال فرودگاه 2 انتخاب شده است، این فرصت برای من افتخار بزرگی بوده است تا اثر خود را به نمایش بگذارم."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
تاکسی لندن
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه