گرانترین اتومبیل تاریخ مزایده عتیقه و آثار هنری: فراری قرمز رنگ برلینتا مدل ۱۹۶۲

نویسنده:

۰۹:۴۷:۰۵

 
البته رکورد قبلی گرانترین اتومبیل عرضه شده در حراج هم از آن مرکز بونهامز است. آنها سال گذشته در حراجی فستیوال سرعت GoodWood یک مرسدس بنز W196 R F1 Racer تولید ۱۹۵۴ را به قیمت ۳۰ میلیون دلار فروختند. 
 
پیشنهاد دهندگان و خریداران مشتاق از سراسر دنیا به صورت حضوری و تلفنی رقابت سختی را برای تصاحب این فراری قرمز رنگ پشت سر گذاردند. ظرفیت سالن حراجی کاملا پر شده بود و حتی برخی برای تماشای این رقابت یا آزمودن شانسشان برای خرید، جلوی تلویزیون های مدار بسته سر پا ایستاده بودند. پس از شروع آتشین جنگ پیشنهادات که بیشتر به یک مسابقه هیجان انگیز تنیس می ماند، چند لحظه سکوت سنگینی تمام سالن را فرا گرفت تا همزمان با فرود آمدن چکش حراجی و تایید آخرین پیشنهاد، همگی با دست زدن و تحسین، خریدار خوشبخت را همراهی کنند.
 
رابرت بروکز، رئیس بونهامز می گوید: «این یک مزیت ناب است که چنین اتومبیل برجسته ای را عرضه کنیم. و بی شک، ما از نتایج برنامه امروز لذت فراوانی بردیم. ما همیشه مدعی بودیم که می توانیم رکورد فعلی قیمت اتومبیل را (که از آن خودمان بوده) دوباره پشت سر بگذاریم و این اتومبیل را با قیمت ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار به فروش برسانیم. و امروز فراری GTO این موضوع را اثبات کرد.»
 
البته این تنها فروشی نبود که توانست جایگاه بنهایمز را در بازار کلکسیونرهای اتومبیل بیش از پیش تثبیت کند.  آنها اکنون یکی از برترین شرکت های برگزار کننده حراج اتومبیل های عتیقه به شمار می روند. و در حراج دیگری، روز گذشته مجموعه نایابی از ۱۰ اترمبیل فراری متعلق به کلکسیون ویژه Maranello Rosso را به قیمت ۶۵ میلیون و ۹۴۵ هزار دلار فروختند.
 
بدون شک این روز، که بخشی از برنامه جشن دو روزه حراج اتومبیل لژ بلدرچین مرکز بونهامز است، در تاریخ این موسسه ماندگار و فراموش ناشدنی خواهد بود. هرچند که امروز هم داستان فروش اتومبیلهای جذاب و مشهوری از اروپا، انگلیس و آمریکا ادامه دارد و ممکن است شاهد یک شگفتی دیگر باشیم.
برگرفته از
گرانترین اتومبیل تاریخ
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه