بزرگترین آکواریوم جهان با ۵۰۰۰۰ تن وزن

نویسنده:

۰۳:۵۷:۳۳

 
نهنگ آبی بسیار بزرگ 63 متری مانند یک تندیس، بزرگترین آکواریوم جهان را در چین به عنوان یک آزمون برای اصلاح اقتصاد کشور و با هدف تشویق بازدیدکنندگان داخلی به عنوان محرک رشد اقتصادی تزیین می‌کند. جزیره Hengqin درست آن طرف رودخانه مروارید (Pearl River) در شنژن (Shenzhen)، شهری پر رونق در مرز با هنگ کنگ است، که 35 سال پیش به عنوان منطقه ویژه برای اقتصاد برگزیده شده بود.
در آن زمان شنژن فقط یک روستای ماهیگیری بود. اما در حال حاضر با وجود سرمایه گذاران خارجی و اقتصاد سرمایه داری آزاد، آن را به یک نیروگاه صادرات با جمعیت بیش از 10 میلیون و مملو از ساختمان‌های بلند تبدیل کرده است. اما با مواجهه با رکود طولانی مدت در اقتصاد، چین به دنبال گسترش و تمرکز اقتصاد خود بیشتر بر مصرف کنندگان داخلی می‌باشد تا سرمایه گذاری‌هایی که زیرساخت‌ها‌ و تجارت‌های خارج از کشور آن را هدایت می‌کند.
Hengqin به عنوان بستری برای آزمون نوع جدیدی از اصلاحات توسعه یافته است؛ جزیره‌ای است که به عنوان یک مرکز برای آموزش و پرورش، صنایع خلاق و گردشگری، همراه با پارک‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها برای رفتن به سراغ کیف پول مردم از طبقه متوسط ​​ در چین در نظر گرفته شده است.
آکواریوم 5 میلیارد دلاری اقیانوس Chimelong به طور شگفت انگیزی 49 میلیون لیتر (حدود 50،000 تن) آب رادر خود نگه داشته است، که باعث شد تا زمانی که در ماه مارس باز شود، به عنوان بزرگترین آکواریوم جهان در رکوردهای جهانی گینس به ثبت برسد.
رنگین کمانی از موجودات دریایی از کراکرهای کوچک زرد تا انواع شمشیر ماهی‌های آبی و کوسه‌ها، پشت شیشه مانند صفحه نمایش یک سینما، در نور آبی شنا می‌کنند.
این پروژه در سال 2008 راه اندازی شد و از آن به بعد 250 میلیارد یوان سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده است. مقامات محلی می‌گویند این جزیره کمتر از 10،000 نفر ساکنان دائمی دارد که تا سال2020 به بیش از 250،000 خواهد رسید.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
بزرگترین آکواریوم جهان
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “بزرگترین آکواریوم جهان با ۵۰۰۰۰ تن وزن”