بهترین AMG  کروکی ساخته شده تا به امروز

نویسنده:

۱۰:۵۳:۴۲

مدل سقف باز مرسدس AMG GT از خانواده خودروهای اسپورت، جدیدترین مدل اضافه شده به این گروه است که هدف آن رقابت با GT-R  می‌باشد. این مدل چیزی از مدل کوپه‌ی آن کم ندارد.

این خودرو سر پیچ ها بسیار خوب ظاهر می‌شود و کنترل خوبی در حرکت به اطراف از خود نشان می‌دهد، بدون اینکه اثری از عدم تمال به پیچیدن از خود نشان دهد. و در مجموع حس تسلط کاملی را پشت فرمان به راننده منتقل می‌کند.

علت چابکی این خودرو را می‌توان در شاسی آن جست‌وجو کرد، چرا که دارای دیواره‌های زخیمتر، داشبرد بیشتر و قاب شیشه جلویی تقویت شده، همراه با یک سیستم تعلیق  STB است. همچنین صندلی‌ها تقویت شده‌اند تا جای نبود سقف را پر کنند.

جهت افزایش میزان کنترل بر روی خودرو،  GT Cبرخی از ایده‌های GT-R  را به کار برده است. از این جمله می‌توان به سیستم کنترل فعال چرخ‌های عقب، دیفرانسیل الکترونیکی با لرزش کم و سیستم تعلیق تطبیق‌پذیر اشاده کرد. در مقایسه با GT  اصلی، قسمت عقب خودرو ۵.۶ سانتی متر درازتر شده است و همچنین دارای چرخ های بزرگتری به اندازه ۲۰ اینچ شده است.

 

 

در مقایسه با خودرو استاندارد، چیزهایی هم زیر کاپوت تغییر کرده‌اند. به نحوی که دارای یه موتور ۴ لیتری تویین توربو V8  همراه با پیستون‌ها و پمپ سوخت متفاوت است و از پورت اگزوز منحصر به فردی بهره می‌برد که توربو ۱۸ پوندی به جای ۱۶ پندی ایجاد می‌کند. نتیجه کلی آن تولید توان ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۵۰۲ همراه با دور موتور ۱۹۰۰ تا ۵۷۵۰ است.

توسط این میزان توان تولید شده، مرسدس  AMGدارای صفر تا ۱۰۰ برابر با ۳.۷ ثانیه و حداکثر سرعتی برابر ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت شده است. همچنین موتور V8 این خودرو هیچ تأخیری در  توربو ندارد و در هرکجا و در هر دور موتوری، توان بالای خود را به نمایش می‌گذارد.

در کنار موتور V8 آن، یک جعبه دنده هفت سرعته‌ی دو کلاچه قرار دارد. گیربکس ساخت  Getrag آن، در حالت دستی، عالی عمل می‌کند و در زمان افزایش دنده عملکرد تقریباً آنی دارد و در زمان کاهش دنده، تنظیم دور موتور بی عیب و نقصی را از خود نشان می‌دهد.

کاهش سرعت در GT C می‌تواند توسط دیسک‌های سرامیک کربن که برای این مدل به صورت اختیاری ارائه می‌شوند صورت بگیرد. بعلاوه این خودرو دارای پدالهای حساسی است که اگر با آنها اخت بگیرید، می‌توانید عملکرد خوبی را از آن انتظار داشته باشید.

این خودرو دارای حالت های  Comfort, Sport Plus, Race است. در حالت  Comfort فرمان نرم‌تر عمل می‌کند، تغییر دنده به صورت آنی نخواهد بود و سیستم تعلیق بهتر عمل می‌کند. با این که GT C خودروی کمی خشکی محسوب می‌شود، ولی برای رانندگی کردن در روزهای عادی، گزینه مناسبی می‌باشد.

این خودرو دارای صندلی‌های گرم شونده و گرم کننده‌ی گردن Airscarf استاندارد است. داخل خودرو از چرم Nappa  پوشیده شده است که فضای دلچسبی را برای آن فراهم کرده است. زمانی که سقف آن باز است، میزان بادی که درون خودرو حس می‌شود حتی در سرعت‌های بالا نیز بسیار کم است و رانندگی دلچسبی را فراهم میکند.

برای بخش چند رسانه‌یی آن، شرکت بنز از سیستم COMAND همراه با سیستم صوتیBurmester  استفاده کرده است. در هر دو مدل GT و GT C می‌توان یک سیستم صوتی سرتاسری قدرتمندتر را به عنوان گزینه اختیاری انتخاب کرد. اگر از COMAND خوشتان نمی‌آید، مجبورید که آن را تحمل کنید، چرا که درحال حاضر AMG GT قادر به اجرای CarPlay اپل و Auto اندروید نیست.

علاوه بر تکنولوژی‌هایی از جمله دوربین عقب، این خودرو دارای حسگرهای پارک کردن و دستیار جلوگیری از برخورد به منظور جلوگیری از تصادفهای جلو و عقب است. همچنین قابلیت پیگیری سرعت در این خودرو وجود دارد. می‌توان با متصل کردن نرم افزار iPhone  به سیستم چند رسانه COMAND  از طریق وای فای، اطلاعاتی شامل سرعت، دنده، زاویه فرمان، زمان و موقعیت را با دوستان و سایر رانندگان  AMGبه غالب ویدیو به اشتراک گذاشت.

مدل‌های  GT C وGT  استاندارد که دارای توان ۴۶۹ اسب بخار است، هر دو در پاییز امسال به فروش گذاشته می‌شوند. قیمت آن‌ها هنوز مشخص نشده است، ولی انتظار می‌رود که  GT کمی گران‌تر از  AMG GT کوپه با قیمت ۱۱۱۰۰۰ دلار باشد و GT C  قیمتی بالاتر از GT S که دارای قیمت ۱۳۱۲۰۰ دلار است داشته باشد.

در مجموع می‌توان گفت که  GT C خودروی خوبی محسوب می‌شود.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه