مرسدس کلاس ایکس شش چرخ: آماده‌ی مبارزه با مدل‌ AMG G63 6×۶!

آیا شدیداً‌ به مدل G63 6×۶ AMG کمپانی مرسدس بنز علاقه مندید و آرزو دارید که می‌‌توانستید همچنان صاحب آن شوید؟

حقیق این است که خرید این خودرو دیگر ممکن نیست و احتمال تولید دوباره‌ی این خودرو توسط کمپانی دایملِر نیز همچنان نامشخص است. اما این احتمال می‌تواند دومین اتفاق خوشحال کننده محسوب شود. چرا که کمپانی Carlex Design از برنامه‌های خود برای ساخت یک مرسدس بنز آف رود شش چرخ که محصول خود این شرکت است رونمایی کرده است. اما به جای ساخت این خودرو بر پایه‌ی مدل جدید G واگن، تولید این خودرو پیکاپ بر اساس مدل پیکاپ کلاس X صورت خواهد گرفت.

مدل اِکسی نامی است که کمپانی کارلِکس برای خودرو شش چرخ خود انتخاب نموده و می‌توان به جرئت گفت که از هر لحاظ همانند مدل شش چرخ G واگن خودرو فوق العاده‌ای به نظر می‌رسد.

بزرگ‌ترین تغییری که این کمپانی تیونینگ برای مدل پیکاپ خود در نظر گرفته اضافه کردن محور چرخ پورتال اضافه محسوب می‌شود. اما این تنها آغاز تغییرات ایجاد شده در کلاس X مرسدس بنز است. کمپانی کارلکس همچنین در فکر مجهز ساختن این خودرو به شش تایر آفرود برجسته که دارای گلگیر درونی بسته شده هستند نیز می‌باشد. به علاوه، این چرخ‌ها نیازمند تجهیزات لازم برای یک انتقال دهنده‌ی قدرت، دیفرانسیل اضافه و محور محرک هستند.

علاوه بر این، کمپانی کارلکس همچنین اقداماتی مانند طراحی مجدد سپر جلو، طراحی درب جدید در قسمت حمل بار، اضافه کردن هواکش روی کاپوت، نصب یک میله‌ی اسپورت جدید برای شکل دهی قسمت حمل بار گسترش یافته، و اضافه کردن سیستم روشنایی کمکی کافی، را در مدل اکسی خود اعمال کرده است.

هنوز صحبتی درباره‌ِ‌ی مکانیزم تولید و انتقال قدرت لازم برای تامین نیروی این هیولای غول آسا به میان نیامده است. درست همانند مدل‌های نیسان ناوارا و رنو آلاسکان،‌ کمپانی مرسدس بنز نیز در حال حاضر کلاس ایکس خود را به همراه یک موتور ۲٫۰ لیتری چهار سیلندر توربو و یک گروه سه تایی از موتور‌های دیزلی که محدوده‌ی آن‌ها تا سقف شش سیلندر و ظرفیت ۳٫۰ لیتر و همچنین با خروجی قدرت ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۶ پوند فوت می‌باشد، عرضه می‌کند.

در صورتیکه کمپانی کارلکس ورژن موتور ۳٫۰ لیتری شش سیلندر را به منظور افزایش خروجی‌های آن تیون کند جای تعجب نخواهد بود. اما سوال بزرگ‌تر اینجاست که آیا این خودرو کانسپتی هرگز روشنایی روز را به خود خواهد دید و به مرحله تولید وارد خواهد شد یا خیر.

مطالب مرتبط

دیدگاه خودتان را ارسال کنید