نقاشی پرتره از یک دختر جوان در گالری ملی کانادا

نویسنده:

۰۳:۲۱:۵۹

 
نقاشی یک دختر جوان اهل کلگری (Calgary) در حال حاضر بر روی صفحه نمایش در گالری ملی کانادا (National Gallery of Canada) می‌باشد. آنا ویانت (Anna Weyant) دختر 19 ساله، فارغ التحصیل از مدرسه  Strathcona-Tweedsmuirمی‌باشد. او وارد یک مسابقه که توسط گالری ملی کانادا برگزار شد، به نام "پس شما می‌خواهید یک هنرمند شوید" می‌شود.

در این مسابقه 117 جوان کانادایی بین سنین 16 و 19 شرکت کردند. ویانت آرای کافی را برای ورود به مرحله نهایی کسب نکرد، اما پرتره او بر اساس شایستگی به عنوان یکی از سه اثر برتر انتخاب شد.

آنا این نقاشی را در سال اول ورود خود را در مدرسه طراحی "Rhode Island School of Design" از روی چهره یکی از دوستان خود به نام "ایزابل" (Isabelle) کشیده است. آنا می‌گوید "ایزابل داشت چهره خود را نقاشی می‌کرد و من هم چهره خودم را می‌کشیدم. خیلی ناامید و خسته شدم. پس نشستم رو به روی ایزابل و او را نقاشی کردم."

نقاشی ویانت جایگاه سوم را کسب می‌کند، همراه با 14 نقاشی برتر دیگر، تا پایان فصل تابستان در این گالری می‌ماند. او خود نمی‌تواند آن را ببینید، اما پدر او قصد دارد در زمانی که در یک سفر تجاری به اتاوا است برای بازدید از گالری برود.

نفر اول مسابقه Kevin Nguyen از تورنتو و نفر دوم Frederik Giguere از شربروک می‌باشند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
پرتره از یک دختر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه