«رودولف بوئر» چهره فراموش شده در تاریخ نقاشی انتزاعی

نویسنده:

۰۳:۴۳:۲۸

 
"رودولف بوئر" (Rudolf Bauer) در سال 1889 در آلمان متولد شد، او یک نقاش و تصویرگر قابل بوده است که برای چندین سال مورد توجه همگان قرار گرفته بود. او در سال 1916، با یک نقاش جوان به نام "هیلا ریبی" (Hilla Rebay) آشنا می‌شود. این دو همراه با هم بسیار پرشور مشغول به نقاشی می‌شوند و هیلا هم‌چون قهرمانی پر سر و صدا برای هنر در حال رشد بائر که به هنر "غیر عینی" تبدیل شد، عمل می‌کرد. بوئر سال‌ها به دنبال راه ریبی، زنی ثروتمند با قابلیت اتصال به جامعه‌ی سطح بالای نیویورک، حرکت می‌کرد. بعد از مدتی ریبی "سولومن گوگنهایم" (Solomon Guggenheim) را با او و کارهایش آشنا کرد.
گوگنهایم شیفته هر دو آن‌ها، ریبی و بائر شده بود و به دنبال خرید تمام نقاشی‌هایی که‌ از بائر می‌توانست پیدا کند، بود. در سال 1938، بائر توسط نازی‌ها برای "هنر منحط" خود بازداشت و در یک اردوگاه زندانی شد، و در نهایت به لطف رشوه منابع گوگنهایم آزاد شد. او بعد از این اتفاق بوئر را به امریکا آورد.
زمانی، موزه گوگنهایم، برنامه ریزی شده بود تا به عنوان خانه آثار بوئر باز شود، اما بدون حتی یکی از نقاشی‌های او بر روی دیوارهای موزه افتتاح شد. بیش از 300 اثر بزرگ بوئر در زیر زمین موزه گوگنهایم برای چندین دهه به دست فراموشی سپرده شده بود. "پیتر سلز" (Peter Selz) در مقاله خود اشاره می‌کند "پس از سال‌ها بی توجهی، دوباره در نهایت بوئر به عنوان یک چهره برجسته در تاریخ نقاشی انتزاعی جایگاه خود را به دست آورد."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
Rudolf Bauer
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه