چطور یک ویدیوی پربیننده در شبکه‌های اجتماعی بسازید؟

نویسنده:

۰۷:۵۶:۴۲

امروزه، در دنیای رسانه‌های اجتماعی همه ما به نوعی با یکدیگر در ارتباط هستیم. فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب تبدیل به پایه‌های اصلی جامعه ما شده‌اند. در دنیای امروز، امکان این را داریم که در یک لحظه خاطراتمان را با دوستان و اقوام خود حتی در دورترین نقطه دنیا، به اشتراک بگذاریم. نه تنها با دوستان و آشنایان، بلکه با میلیون‌ها انسانی که با آنها کاملاً غریبه‌ایم.

زمانی که با انتخابی درست و عملکردی هوشمندانه موفق شوید ویدیویی پربازدید در یوتیوب بگذارید، دیگر شهرت آن قدرها که به نظر می‌رسد دور از دسترس نیست. ویدیوی شما ممکن است مورد پسند بازدیدکننده‌ها قرار بگیرد، لایک شود و در عرض چند دقیقه بارها و بارها به اشتراک گذاشته شود. همان موقعی که در اینترنت جدیدترین و بهترین ویدیوها را جست‌وجو می‌کنید و تیک می‌زنید، در همان ١۵ ثانیه ممکن است تیک ما باعث شهرت یک نفر بشود. در اینجا، به ٩ ترفندی خواهیم پرداخت که به ما یاد می‌دهد چطور می‌توانیم یک ویدیوی پربازدید بسازیم.

همیشه می‌توانید روی گربه‌ها حساب کنید.

در اینترنت، هزاران ویدیو با موضوع گربه‌ها و حرکت بامزه و بازی آنها وجود دارد. اما همچنان جزء ویدیوهای پربازدید هستند؛ تا جایی که به زودی و در آینده‌ای نه چندان دور کت‌تیوب نیز مخصوص گربه‌ها خواهیم داشت.

سعی کنید بهترین باشید.

شخصی مانند “جو اشمور” تنها به یک دلیل می‌توانست دوربین فیلم‌برداری خود را بردارد و ویدیویی از خود بگیرد و همان ویدیو به یکی از پربیننده‌ترین ویدیوها تبدیل شود؛ آن دلیل تنها یک کلمه است: استعداد. “سوزان بویل” با اجرایش در برنامه زنده “امریکن آیدل” چنان غوغایی به پا کرد که در عرض چند ثانیه و به لطف یوتیوب تبدیل به یک چهره مشهور و جهانی شد. اگر در زمینه‌ای استعداد دارید، وقت را تلف نکنید. دوربین را بردارید و از خود ویدیویی بسازید. شاید “جورج لوکاس” بعدی شما باشید.

اگر بهترین نیستید، بدترین باشید.

بسیاری از ما آن استعداد و مهارت کافی را نداریم که به یک مسابقه استعدادیابی و برنامه تلویزیونی زنده راه پیدا کنیم و یا احیاناً برنده شویم. دلسرد نشوید؛ حتی گاهی بدترین‌ها هم می‌توانند جزء بهترین‌ها باشند. به زبانی دیگر، وقتی با ویدیوی خود بدترین پیام را به دنیا می‌دهید، به این معناست که شما بدترین پیام را به بهترین نحو به دنیا رسانده‌اید. بنابراین، اگر در زمینه‌ای بهترین نیستید، سعی کنید بدترین باشید.

حرکات رقص هم می‌تواند مهارتی محسوب شود.

زمانی که حرکات رقص خود را در روز عروسی‌تان ضبط می‌کنید و آن را در یوتیوب به اشتراک می‌گذارید، هم به خود فرصتی برای شناخته شدن داده‌اید و هم به دنیا این اجازه را می‌دهید که درباره خوب یا بد بودن حرکات رقص شما قضاوت کنند.

افراد مشهور را فراموش نکنید.

گاهی اوقات تمام آنچه برای رسیدن به شهرت نیاز دارید، چهره‌تان، یک دوربین و مهارتی است که قصد به نمایش گذاشتن آن را دارید. “جاستین بیبر” و “جنا ماربز” نیز ستاره‌هایی کوچک اما خوش‌آتیه بودند که به همین طریق با گذاشتن ویدیو در یوتیوب موفق شدند میلیون‌ها نفر از بازدیدکنندگان را به جمع طرفداران خود بیفزایند.

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

شاید این جمله را شنیده باشید که “شکست سرآغاز پیروزی است.” ممکن است شما ویدیویی بسازید اما کارتان نتیجه موفقیت‌آمیزی به همراه نداشته باشد و با شکست مواجه شوید. ممکن است این ویدیوی شما بارها و بارها دیده شود؛ درحالیک ه دیگران شاهد شکست شما هستند، ممکن است این ویدیو موجب خنده و تفریح دیگران شود. همین دلیلی می‌شود که این ویدیو مرتب به اشتراک گذاشته و دیده شود.

یک میلیارد بازدیدکننده خیلی بهتر از یک میلیون نفر است.

با ویژگی‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شده است، ویدیوهای پربیننده اغلب یک میلیون بازدید داشته‌اند. اما با این وجود کسانی هم بوده‌اند که موفق شدند به رده‌های بالاتر و به یک میلیارد بازدید کننده برسند. بهترین مثالی که میتوان زد، “سای” با ویدیوی “گانگام استایل” است. این ویدیو از بین تمام ویدیوهای پربیننده، اولین کلیپی بود که رکورد یک میلیارد بیننده را زد و در ظرف مدت کمتر از یکسال به یک و نیم میلیارد بازدید رسید. “سای” تا به حال برنده هیچ جایزه‌ای در “گرمی” (Grammy Awards) نبوده است، اما کدام یک از برندگان “گرمی” توانسته‌اند مانند “سای” این تعداد از طرفدار را در سطح بین‌المللی به خود جذب کنند. بنابراین، به دنبال اهداف بزرگتر بروید. ویدیوهای یوتیوب ثابت کرده‌اند که رسیدن به شهرت و تبدیل شدن به یک سوپراستار امری شدنی و ممکن است.

استعدادها و قابلیت‌های خود را سرکوب نکنید.

از بین این نکات، شاید این سخت‌ترین نکته برای بازگو کردن باشد. گاهی برای این که آن اتفاق بیفتد، باید شما در مناسب‌ترین زمان ممکن و در مناسب‌‎ترین مکان باشید. حتی اگر شما از عوامل یک برنامه زنده تلویزیونی باشید، کوچکترین اشتباهی ممکن است همه چیز را خراب کند. بنابراین، در هر حالتی میبایست هم خود و هم دوربینتان را برای ضبط هر لحظه‌ای آماده کنید؛ لحظاتی بسیار کوتاه و گذرا، مانند لحظه عطسه کردن یک پاندا.

آیا واقعاً قصد انجام این کار را دارید؟

برای این که یک ویدیو به ویدیویی پربیننده تبدیل شود، الزاماً نباید با موضوعی خوب و مثبت باشد. تنها وقتی تصمیم بگیرید ویدیویی در یوتیوب بگذارید ممکن است پیش از آنکه منصرف شوید در عرض چند ثانیه به تعدادی بالا بازدید شود و دیگر برای همیشه در فضای اینترنت ثبت گردد.

اینها نکاتی برای پربازدید شدن یک ویدیو بود که می‌توانستیم به شما آموزش دهیم. می‌توانید از یک یا ترکیبی از چند مورد آنها استفاده کنید، ویدیویی پربیننده بسازید و همان ویدیو باعث شهرت شما شود. شاید هم هیچ کدام اینها برای شما کاربردی نداشته باشد. بنابراین، تنها چیزی را که نباید فراموش کنید این است که همیشه دوربینتان برای ثبت لحظه‌ها آماده باشد.

برگرفته از
toptenreviews
لینک کوتاه

دیدگاه