پنج خودرویی که کیا Stinger باید با آن‌ها رقابت کند

نویسنده:

۱۲:۴۲:۲۳

کیا Stinger GT خودرویی اسپرت و دیفرانسیل عقب است که باید با خودروهایی بزرگ رقابت کند.

Audi S4 – £۴۴,۰۰۰

درست است، از خودروهایی هم قیمت با کیا، می‌تواند آئودی S4 را نام برد. البته این شرایط قیمتی قبل از افزودن امکانات اضافی به این خودرو صادق است.

آئودی، راحتی، سرعت و تکنولوژی را برای A4 جدید در مرکز توجه قرار داده است. خوشبختانه مدل S4 این ترکیب را به صورت جدی دنبال می‌کند، به نحوی که صفر تا ۱۰۰ آن برابر با ۴٫۷ ثانیه است که آن را مدیون موتور توربو V6 349 اسب بخاری خود است. با این حال باور کنید یا نکنید، در چنین شرایطی آئودی S4 از کیا کم قدرت‌تر است.

خصیصه‌های اصلی همین‌ها هستند یا این حال شک داریم که شما متوجه ۲۶ اسب بخار قدرت کمتر شده باشید که دلیل آن هم منحنی گشتاور صاف آئودی از دور موتور ۱۳۰۰ تا ۴۵۰۰ است. آئودی چهار محوره است پس افرادی که مشتاق خودروها دیفرانسیل عقب هستند باید انتخاب دیگری انجام دهند.

BMW 440i Gran Coupe M Sport – £۴۳,۷۵۵

اگرچه رقابت این روزها تنگ‌تر و تنگ‌تر می‌شود، اما همچنان نظر ما این است که خودرو سری ۳ در نوع خود بهترین است. بنابر این یک خودرو سری ۴ چهار در که بر اساس سری ۳ ساخته شده است می‌تواند چیز خوبی از آب دربیاید.

شیشه‌های درهای آن بدون قاب هستند که آن را باحال‌تر کرده است. فرمان آن از سری ۳ تیزتر است و دارای فضایی ۱۳۰۰ لیتری است که صندلی‌های عقب آن به خاطر هاشبک بودن آن خم شده‌اند.

این BMW قدرتی کمتر از کیا دارد چرا که توان آن برابر با ۳۲۶ اسب بخار است.

Jaguar XE S – £۴۴,۸۷۵

قطعاً رقیب سری ۳ از Jag چیز دوست داشتنی‌ای خواهد بود. این خودرو دارای وزن کمی است و ۷۵ درصد از بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است. سیستم تعلیق آن به صورت استثنائی مهندسی شده است و دارای یک موتور V6 سه لیتری است که قطعاً گزینه جذابی خواهد بود.

مدل XE به صورت چهارچرخ محرک موجود است که ما اصلاً آن را توصیه نمی‌کنیم، چرا که قدرت آن ۱۷۸ اسب بخار دیزلی است.

اما گزینه مناسب XE S است که دارای قدرت ۳۴۰ اسب بخار است که توسط یک موتور V6 تأمین می‌شود. اما برخلاف توربو کیا، Jag دارای امکان سوپر شارژ در دور موتور پایین است. دور موتور پایین چیزی است که در زندگی روزانه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، مگر این که شما یک راننده مسابقه باشید.

Mercedes-AMG C43 – £۴۴,۴۶۰

بالاخره به خودرویی با قدرتی بالاتر از کیا رسیدیم.

عقلانی به نظر می‌رسد شرکتی که موتورهای آن فرمول یک را تحت سلطه خود قرار داده است، تولید کننده خودرویی باشد که قدرتی کمی بیشتر از یک خودروی کره‌ای چهار در دارد.

با قدرت ۳۶۷ اسب بخار حاصل از موتور V6 سه لیتری، خودرو C43 دارای صفر تا صدی برابر با ۴٫۷ ثانیه است که از کیا سریع‌تر است.

این خودرو نیز برعکس کیا، فقط به صورت چهار محوره ارائه می‌شود و یک دنده بیشتر دارد. ترکیب این قابلیت‌ها با داخلی بسیار زیبا و نماد بنز بر روی کاپوت آن، باعث می‌شود که Stinger دیگر آن‌قدرها به چشم نیاید.

Ford Focus RS – £۳۱,۰۰۰

چهار در؟ نگاه کنید. توربوشارژهای بزرگ؟ باز هم نگاه کنید. نمادی در جلوی آن که داد نمی‌زند که برای بقای شرکت کارکنان را تعدیل می‌کند؟ این آخری نگاه مهمی است.

خودروی Focus RS دارای کارایی بالایی است و با قیمت ۳۱۰۰۰ پوندی خود که ۱۲۰۰۰ پوند ارزان‌تر از کیا است، برای مردم دست‌یافتنی است و این نکته مهمی است.

درست است که احتمالاً حد دور موتوری را که کیا برای Stinger GT قول داده است ندارد، با این حال عبارت همه جا همراه بودن را دست کم نگیرید.

بعلاوه به کاری که می‌توانید با آن ۱۲۰۰۰ پوند صرفه‌جویی انجام دهید فکر کنید.

حال انتخاب با خودتان است …

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه