گیاه اعجاب‌‏انگیز زنجبیل

نویسنده:

۱۰:۱۴:۱۵

ریشه‌‏ی گیاه زنجبیل که بسیار تندمزه نیز می‌‏باشد، به هضم غذا کمک فراوانی می‌‏کند و خاصیت ضد التهاب دارد. چای زنجبیل نیز بسیار معطر و خوش‌‏طعم بوده و بهتر است که بعد از غذا میل شود. از دیگر خواص این گیاه می‌‏توان به خاصیت ضد تهوع بودن آن اشاره کرد. گیاه زنجبیل برای درمان سرفه، سرماخوردگی، بهبود روند باروری و همچنین دفع آلودگی‌‏های مواد غذایی از بدن بسیار مفید است.
 

در تحقیقی که توسط دکتر «هیروشی اوچاچی» در آزمایشگاه گروه علوم انسانی دانشکده پزشکی دانشگاه «فاراسِتیکال» ژاپن بر روی زنجبیل انجام شد و نتیجه‌‏ی آن در مجله‌‏ی آمریکایی طب چینی سال ۲۰۰۶ منتشر گردید، ذکر شد که عصاره‌‏ی زنجبیل قادر به مهار رشد ویروس آنفولانزا می‌‏باشد.
 

«جنیفر دوبفسکی» یک متخصص طب سوزنی در شهر شیکاگو است که از سال ۲۰۰۲ در این زمینه فعالیت می‌‏کند. او مدرک کارشناسی خود را در رشته‌‏ی علوم در حرکت شناسی دانشگاه ایلینویز شیکاگو گرفته و سپس مقطع کارشناسی ارشد را در رشته‌‏ی علوم پزشکی شرق در دانشگاه کلرادو به پایان رسانده است.وی در زمینه‌‏ی طب سنتی چینی مطالعات گسترده‌‏ای انجام داده و یک وبلاگ و کتاب در مورد سلامت و طب چینی و طب سوزنی دارد که از طریق سایت www.tcm007.com قابل بررسی است.

برگرفته از
سلامت
لینک کوتاه