نمایش اثر هنری «Banksy» پس از چهار سال قایم کردن در پتو زیر تخت

نویسنده:

۱۲:۰۶:۳۶

 
اثر هنری "بنکسای" (Banksy) که از دیوار ساختمان ناپدید شده بود، بعد از چهار سال پنهان بودن در پتو زیر تخت، در یک مدرسه به نمایش گذاشته شد. "پلنگ و بارکد"، یکی از آثار استنسیل اخیر این هنرمند، در کنار یک خانه در جاده پمبروک (PEMBROKE)، در بریستول واقع شده بود. این اثر در طول کار گسترده ساخت و ساز در ماه آگوست 2010 ناپدید شد، و محل آن برای طرفداران هنر و ساکنان محلی رمز و راز باقی مانده بود.

اما در روز سه‌شنبه این قطعه بعد از این‌که در نمایشگاهی برای 1200 دانش آموز مقطع متوسطه افتتاح شد، برای عموم در مدرسه Nailsea در سامرست به نمایش درآمد. این اثر توسط معلمی به ارمغان آورده شده است که نامش ذکر نشده است و آن را در زیر تخت خود از سال 2010 پیچیده شده در یک پتو نگه داشته بود. شوهر این معلم، یک معمار، این نقاشی را از دیواری در کلیفتون پس از آن‌که صاحب ملک قصد تخریب و بازسازی را داشته بود، کنده است. معلم گفت: "شوهر من در یک پروژه ساختمان در جاده پمبروک مشغول به کار بود و اثر هنری بنکسای در یکی از دیوارهای آن‌جا کشیده شده بود. قرار بود که یا نابود شود یا با رنگ پوشیده شود، بنابراین او از صاحب آن‌جا اجازه خواست تا آن را بکند و برای خودش نگه دارد. مالک توافق کرد و ما یک بعد از ظهر چهار ساعت را صرف برش آن کردیم، آن را در یک پتو پیچیدیم و از آن به بعد زیر تخت خواب خود نگه داشتیم."

او گفت "تنها دلیل برای ارائه آن در این شب در مدرسه Nailsea، بالا بردن سطح آگاهی در مدرسه در بریستول و شمال منطقه سامرست می‌باشد."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
Banksy
لینک کوتاه

دیدگاه