انتشار آلبوم جدید گروه «پینک فلوید» بعد از دو دهه

نویسنده:

۱۲:۱۶:۱۲

 
این آلبوم که The Endless River نام دارد توسط اعضای باقیمانده این گروه انگلیسی(راجر واترز خواننده اصلی این گروه در ضبط این آلبوم حضور نداشته است) تولید شده‌است.
آلبوم جدید که اولین آلبوم این گروه از سال 1994 است، شامل آهنگ‌های بی کلام است و فقط یک آهنگ باکلام(Louder Than Words) دارد. متن این آهنگ توسط «پولی سمسون» که همسر گیتارست این گروه دیوید گلیمور است نوشته شده است. سمسون در ماه جولای خبر تولید این آلبوم را در توییتر شخصی‌اش لو داده بود.

گروه پینک فلوید تبلیغ برای انتشار این آلبوم را در این هفته به صورت آنلاین و همچنین بر روی بیلبوردها در انگلستان و آمریکا آغاز کرده است. همچنین عکس روی جلد این آلبوم جدید نیز منتشر شده است.

این گروه که در The Rock and Roll Hall of Fame جای گرفته است، در سال 1965 تشکیل شد و دیوید گلیمور در سال 1967 به این گروه پیوست، ولی اعضای اصلی این گروه هر کدام بنا به دلایل مختلفی از این گروه جدا شدند.(سید بَرِت نوازنده کیبورد این گروه در سال 1968، ریچارد رایت در سال 1979 و راجر واترز در سال 1985) ریچارد رایت در انتها بار دیگر در دهه 90 به این گروه پیوست و تا انتشار آخرین آلبوم پینک فلوید در سال 1994 به این گروه کمک کرد. او در سال 2008 بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. قبل از مرگ او گروه پینک فلوید در سال 2005 بار دیگر دور هم جمع شدند و به اجرا پرداختند. نیک مِیسون نوازنده درام گروه و دیوید گلیمور نیز اجرای مشترکی در سال 2011 داشتند.

بسیاری از طرفداران می‌گویند که این آلبوم جدید بدون حضور راجر واترز یک آلبوم پینک فلوید واقعی نیست. او تعدادی از مشهورترین آهنگ های این گروه از جمله « The Dark Side of the Moon»، « The Wall» و « Wish You Were Here» را اجرا کرده است. راجر واترز در سال‌های گذشته مشغول اجرای تکی در کنسرت‌های جهانی بوده است.
 

پریا پورمند
برگرفته از
پینک فلوید
لینک کوتاه

دیدگاه