سفر به کره شمالی؛ شدنی یا نشدنی؟

نویسنده:

۰۷:۵۶:۳۷

سفر به کره شمالی تقریباً غیر ممکن است و اگر هر طور هم که شده توانستید پا به خاک کره شمالی بگذارید، باید منتظر خطراتی که در کمین شما نشسته‌اند باشید. اگر با تعریفی که کردیم، باز هم تمایل دارید به کره شمالی سفر کنید، به شما نکاتی را گوش‌زد می‌کنیم و دلایل آنها را هم می‌آوریم تا شاید از تصمیم خود منصرف شوید.

در سال ۱۹۴۸، بعد از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم و ترک کردن خاک کشوره کره که در اشغال آن بود، دولت کره شمالی و دولت کره جنوبی تشکیل شد. از آن پس، کره شمالی به کشور شماره یک کمونیسم و مناقشات سیاسی در جهان تبدیل گشت. جنگ کره، سلطنت کیم ایل-سونگ و اکنون پسرش کیم جونگ ایل و آزمایشات سلاح‌های هسته‌ای دشمنی بین کره شمالی و کشورهای غربی خودش را بیشتر و بازدید از این کشور را سخت و محال کرد.

تنها در یک صورت می‌توان وارد خاک کره شمالی شد: وقتی که ویزای مستقیم از یک کشور دیگر داشته باشید.


چیزهایی که لازم دارید:

  • ویزای یک کشور دیگر
  • شجاعت
  • میل باطنی
  • خطرات را بشناسید

 ورود امریکایی‌ها به کره شمالی ممنوع و ورود سایر کشورها به سختی امکان‌پذیر است. حتی خبرنگاران و تجارت‌پیشگان نیز اجازه ورود به این کشور را ندارند؛ مگر در شرایط بسیار نادر!

از یک کشور دیگر مانند چین ویزا بگیرید تا بتوانید وارد کره شمالی شوید اما باز هم احتمال اینکه به شما اجازه ورود بدهند خیلی کم است.

حواستان باشد که دولت امریکا هم به اشخاص امریکایی ویزا نمی‌دهد.

حتی سفر نظامی در داخلی و خارج از کره شمالی هم به شدت با محدودیت روبه‌رو است.شهروندان امریکایی در زمان ورود به کره شمالی بازداشت و دستگیر می‌شوند و سایر کشورها نیز با محدودیت شدید ورود به این کشور مواجه خواهند بود.

سفارت سازمان ملل متحد در کره شمالی وجود ندارد و اگر گردشگران در داخل کشور کره شمالی با مشکلی روبه‌رو شوند هیچ سازمانی به دادشان نخواهد رسید. بیشتر شهروندان بومی کره شمالی هم از کمک به خارجی‌ها به دلیل ترس از مجازات‌های دولت امتناع می‌کنند.

مردم کره جنوبی و برخی از اروپایی‌ها می‌توانند وارد کره شمالی شوند اما دسترسی آنها محدود به مکان‌های توریسی و جاذبه‌های گردشگری می‌شود و نمی‌توانند وارد شهر پایتخت یعنی پیونگ یانگ شوند.

کیم جونگ ایل تنها با عنوان Dear Leader یا “رهبر عزیز” به همراه چندین عبارات ستایش‌کننده دیگر خوانده می‌شود.


کجا اقامت کنید (البته اگر توانستید وارد کره شمالی شوید)

اقامت در پیونگ یانگ ارزان نیست و توسط سربازانی که تمامی حرکات شما را تحت کنترل دارند تا از قانون تخطی نکنید محافظت می‌شود.

تسهیلات و امکانات رفاهی در اقامتگاه‌های کره شمالی بسیار اندک است و فقط چند کانال تلویزیون و چند رستوران وجود دارد.

پیونگ یانگ تنها جایی است که شما اقامتگاه‌هایی به سبک غربی می‌بینید؛ با اینکه گردشگران اجازه ورود به این کشور را ندارند.


نکته و هشدار

کره شمالی پر از ناراحتی و آشفتگی و دردسر است. دیدن قحطی و کمیابی، کمبود سوخت، شیوع بیماری و دولتی که شدیداً زندگی مردم کنترل می‌کند در کره شمالی عادی است.

فراموش نکنید که اقامتگاه‌ها و هتل‌ها برای شهروندان کره شمالی هستند و به ندرت در اختیار گردشگران غیرامریکایی قرار می‌گیرند.

ورود گردشگران امریکایی به کره شمالی برای گردش و بازدید از جاذبه‌های گردشگری تقریباً محال است.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه