جاری شدن گل‌رود مرگبار در کالیفرنیا

آتش‌سوزی گسترده که بخش‌های بزرگی از کالیفرنیای جنوبی در امریکا را طی ماه گذشته به کام خود کشید دامنه کوه‌ها و تپه‌ها را عاری از هر پوشش گیاهی کرد و فقط یک لایه خشک از خاکستر بر جای گذاشت.

با این که بارش باران در روز سه شنبه هفته گذشته آتش را فرونشاند اما این نزولات جوی این بار مثل همیشه نعمت نبود! بارش سنگین باران در شمال شهر لس‌ آنجلس باعث شد بسیاری از این دامنه‌ها سیل عظیمی از گل و تخته‌سنگ را از تپه‌ها جاری کنند؛ این گل‌رودی که تشکیل شده بود آن چنان قدرت زیادی داشت که توانست چند ده خانه را به کل تخریب کند و باعث وارد آمدن خساراتی به صدهای خانه دیگر شود.

طبق گزارشات، این گل‌رود تا یکی دو روز پیش ۱۷ کشته داشت. تیم‌های جست‌وجو و امداد در حال ردیابی ۸ نفر دیگر از شهروندان هستند که ظاهراً مفقود شده‌ یا ممکن است در خانه خود به دام افتاده باشند.

خسته از تدریس زبان انگلیسی، پا به بازاری گذاشتم که در آن نوکیا با N97 mini خود فرمانروایی می‌کرد و سامسونگ با کوربی‌های لمسی و رنگارنگش تازه پا به میدان رقابت گذاشته بودند؛ بازاری که هنوز تب آیفون 3G در آن داغ بود و مدل 3Gs آن دست یک عده افراد خاص بود؛ ال‌جی شکلات بلندقامتش را تبلیغ می‌کرد و سونی اریکسون قدیم با مدل‌های واکمن خود بازار را تصاحب کرده بود. از آن زمان تا کنون، من مانده‌ام و دنیایی رو به تحول و اطلاعاتی که هر روز تکمیل‌تر می‌شود؛ دنیایی از مجلات و وب‌سایت‌ها که برایم در حکم یک دانشگاه است؛ دانشگاهی بدون امتحان! چه شود! هم می‌نویسم، هم یاد می‌گیرم و هم ذهنی عاری از دغدغه آزمون‌های پایان ترم و حضور و غیاب دارم! شاید روزی حتی فکرش را هم نمی‌کردم که خود را تافته در لابه‌لای الیاف فناوری‌ها و اخبار روز آی.تی ببینم که هر روز رنگ عوض می‌کند و از آنچه آرزویش را داشتم یک دنیا فاصله بگیرم. اما حالا با ذوق و شوق و عاری از تعصب، سوار بر قطار فناوری، می‌روم تا ببینم به کجا می‌رسم! تحصیلات: کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد زبانشناسی

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

  1. چفچفک
    ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ در ۲۰:۵۲ پاسخ

    خیلی وحشتناک هست

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.