چرا گربه من از جعبه بستر خود استفاده نمی‌کند؟

نویسنده:

۰۳:۴۵:۳۹

مشکلات جعبه بستر (جعبه خاک بستر) یکی از رایج‌ترین گلایه‌ افرادی است که از گربه به عنوان حیوان خانگی خود نگهداری می‌کنند.

خوشبختانه، با کمی کار زیرکانه این مشکل به راحتی قابل حل است. اغلب، مشکل با مراجعه به دامپزشک یا سر زدن به فروشگاه لوازم حیوانات خانگی حل می‌شود.

در اینجا، تصمیم داریم از دلایل استفاده نکردن گربه از جعبه بستر و راهکارهای حل آن سخن بگوییم.

دلیل اول: جعبه بستر کثیف است

هر چند وقت یک بار جعبه بستر را تمیز می‌کنید؟ گربه‌ها دوست دارند جعبه‌ای برای بستر خود داشته باشند که تمیز باشد. بنابراین، دست به کار شوید! روزی یک بار حداقلِ دفعات تمیز کردن است. اگر چند گربه دارید که از یک جعبه بستر استفاده می‌کنند، باید روزی چند بار جعبه بستر را عوض کنید.

دلیل دوم: جا برای همه نیست

حالا که سخن از اشتراک‌گذاری جعبه بستر شد، باید بگوییم که همه گربه‌ها خوششان نمی‌آید که جعبه بستر خود را با گربه دیگری شریک شوند. اگر ممکن است، برای هر گربه یک جعبه بستر تهیه کنید.


دلیل سوم: خاک بستر عوض شده است

اگر گربه شما از خاک بستر خوشش نیاید، از آن استفاده نمی‌کند. پس خاک بستر را عوض کنید! تغییر ناگهانی مواد خاک بستر ممکن است باعث شود گربه از رفتن به داخل جعبه سر باز زند.

دلیل چهارم: جعبه بستر خیلی دور است

اگر خانه شما بزرگ است و گربه ملوستان مشکل رفت و آمد دارد، بهتر است چند جعبه بستر بخرید و در گوشه و کنار منزل بگذارید تا گربه در رفت و آمدهایش کمتر اذیت شود. گربه‌های پیر یا مریض از این کار شما واقعاً خوششان خواهد آمد.


دلیل پنجم: دیواره‌های جعبه خیلی بلند است

گاهی گربه‌های پیر مشکل آرتریت دارند و ممکن است برایشان سخت باشد که مدام به داخل جعبه بروند و از آن بیرون بیایند. جعبه‌ای را انتخاب کنید که دیواره‌های کوتاه‌تری داشته باشد.

دلیل ششم: گربه شما عفونت مثانه دارد

عفونت مثانه اغلب منجر به این می‌شود که گربه ناز نازی شما از رفتن به داخل جعبه بستر خود اجتناب کند. اگر گربه شما خودش را در جعبه بستر پیچ و تاب می‌دهد یا گریه می‌کند و در بیرون از جعبه بستر ادرار می‌کند، حتماً او را پیش دامپزشک ببرید تا تحت معاینه قرار بگیرد.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه