کشف روستای باستانی در پارک ملی جنگل سنگی آریزونا

نویسنده:

۱۱:۳۹:۴۹

 
به گزارش ای بی سی نیوز "صبح بخیر امریکا"، روستای باستانی در پارک ملی جنگل سنگی آریزونا توسط باستان شناسان کشف شده است. در این منطقه سکونت‌گاه‌هایی شبیه به هم به قدمت 1300 سال در سال گذشته توسط محققان به هنگام کشف بخش جدیدی از پارک، از زیر خاک بیرون آورده شد. سکونت‌گاه‌های به دست آمده، از لحاظ ظاهری، خندق مانند بوده و به طور متمرکز نزدیک به هم ساخته شده بودند.
این مناطق در سال 2004، توسط قانون کنگره توسعه پارک ملی جنگل سنگی به پارک ملی اضافه شد. تصور می‌شود هر دو منطقه که در تپه‌های شنی به فاصله کمتر از یک کیلومتر از یکدیگر قرار گرفته‌اند، توسط یک جامعه نیمه چادرنشین، بنا شده باشند. بر اساس تجزیه و تحلیل نمونه سفال‌های به دست آمده در روستای جدید، قدمت این اجتماع به حدود بین سال‌های 200 بعد از میلاد تا 700 بعد از میلاد تخمین زده شده است.
به گفته بیل رایتز (Bill Reitze) باستان شناس پارک، این چنین خانه‌های غرق شده در خاک تپه‌ها، در جنوب فلات کلرادو منحصر به فرد هستند؛ و در حالی که در سراسر پارک متداول می‌باشند، به ندرت با هم به صورت گروهی در چنین تعداد زیادی یافت می‌شوند.
این روستاها در پارک ملی جنگل سنگی آریزونا در جوانی و در اوج خود، هر دو سکونت‌گاه مردم ناواهو‌ها و آپاچی‌ها که در شهرهای مجاور زندگی می‌کردند بوده است. بیل رایتز به اخبار ABC گفت "از آن‌جا که این پارک تقریبا در اندازه‌ دو برابر حد معمول آن است، ما هر روز چیزی جدید در آن پیدا می‌کنیم."

 
یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
روستای باستانی
لینک کوتاه

دیدگاه