از هر ۳ نوجوان یک نفر با دوستان آنلاین خود در زندگی روزمره ارتباط دارد

نویسنده:

۱۲:۵۱:۴۱

طبق یک نظرسنجی که با شرکت ۱۰۱۵ نوجوان بریتانیایی صورت گرفت، یک چهارم نوجوانان از فعالیت آنلاین بیشتر لذت می‌برند تا زندگی واقعی. با این حال، هنوز هم روابط دنیای واقعی بسیار مهم تر از روابط آنلاین محسوب می‌شود.

60 درصد نوجوانان اظهار داشتند افرادی که شخصاً می‌شناسند، مهم‌تر از دوستان آنلاینشان است. این در حالی است که 28 درصد آنان نظر متفاوتی داشتند و دوستان آنلاین را مهم‌تر می‌دانستند.
طبق این نظرسنجی، رسانه‌های اجتماعی بخش جداناپذیری از زندگی نوجوانان است. تنها یک درصد آنان هیچگاه از رسانه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کنند. فیس‌بوک رایج‌ترین شبکه اجتماعی است و پس از آن توییتر و اسنپ‌چت بیشتر استفاده می‌شوند.

یکی از روانشناسان دانشگاه بدفوردشایر می‌گوید تعداد نوجوانانی که با افرادی به صورت آنلاین دوست شده‌اند و در زندگی روزمره با آن‌ها ارتباط دارند، باعث نگرانی است. وی معتقد است نباید تصور کنیم افرادی که به صورت آنلاین با آن‌ها آشنا می‌شویم، دارای هویت واقعی هستند، بلکه آن‌ها غریبه هستند. حتی متخصصین بسیار با‌تجربه نیز تأیید هویت حساب‌های کاربری را دشوار می‌دانند. زمانی که 15 ساله هستید، شناسایی دوستان و خطرها بسیار حساس است. ممکن است افراد آنچه ادعا می‌کنند، نباشند و شما هیچ چیزی در مورد آن‌ها نمی‌دانید و فقط به صورت آنلاین با وی ارتباط داشته‌اید.

طبق این تحقیق:

  • 25 درصد نوجوانان پذیرفتند که به رسانه‌های اجتماعی اعتیاد دارند، اما 62 فکر می‌کردند دوستانشان معتاد رسانه‌های اجتماعی هستند.
  • 25 درصد نوجوانان آرزو می‌کردند کاش می‌توانستند رسانه‌های اجتماعی را کنار بگذارند.
  • 13 درصد معتقد بودند دوستان آنلاینشان بهتر از دوستان واقعی، آن‌ها را می‌شناسند.
  • 51 درصد نوجوانان اظهار داشتند که فکر می‌کنند بررسی سریع نوتیفیکیشن‌ها، ضروری است.

پریا اقدامی

 
برگرفته از
رسانه‌های اجتماعی
لینک کوتاه

دیدگاه