آیا می‌توان روی مریخ زندگی کرد؟ + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۲۴:۴۲

 

مشکلات بسیاری در این زمینه وجود دارد، اما در ادامه ایده‌های خوبی برای رفعشان مطرح می‌کنیم.
می‌توان از یخ‌های مریخ آب به دست آورد
مهم‌ترین نشانه زندگی در مریخ، کشف آب است. شواهدی مبنی بر وجود آب در گذشته بر روی مریخ وجود دارد. اگر بتوان نزدیک یخچال‌های طبیعی مریخ زندگی کرد، می‌توان یخ را به آب آشامیدنی و هوای قابل تنفس تبدیل کرد. اما زمان زیادی تا تأمین نیازهای اولیه انسان‌ها بر روی مریخ باقی است.
تولید غذا در مریخ دشوار است
هیچ ایده‌ای در رابطه با تولید غذا در خاک‌های مریخ نداریم، در نتیجه بایستی برای چندین سال از زمین محموله غذایی ارسال شود. با این حال، هر گروه انسانی باید در نهایت یا از طریق صنعتی یا از طریق کشاورزی برای خود غذا تهیه کند. پس از حل این مشکل، به بحث پرتوها می‌رسیم.
پرتوها در درازمدت انسان‌ها را بیمار می‌کنند
پرتوهای ناخواسته در مریخ هزار برابر بیشتر از زمین است. در نتیجه حتی اگر در تمام زمینه‌ها موفق شویم، افرادی که قرار است در مریخ زندگی کنند، عمری کوتاه داشته و از سلامت کمتری برخوردار خواهند بود. انسان‌ها با محیط مریخ سازگار نیستند. اما علیرغم تمام این مشکلات، مریخ سیاره خوبی است. این سیاره نزدیک زمین است، آب‌وهوایی شبیه زمین دارد و به اندازه‌ای نور خورشید جذب می‌کند که می‌توان شبکه‌های تولید انرژی خورشیدی ایجاد کرد. اگر نتوانیم این کارها را در مریخ انجام دهیم، درهیچ سیاره دیگری نیز نمی‌توانیم.

پریا اقدامی

برگرفته از
مریخ
لینک کوتاه

دیدگاه

7 دیدگاه برای “آیا می‌توان روی مریخ زندگی کرد؟ + ویدیو”
  1. من خیلی زحل رو دوست دارم عاشقشم دوست دارم زندگی را با عشقم که تازه تو زندگیمه شروع کنم❇❇❇❇❇❇❇❇❇❇♥♥♥♥♥♥♥♠♠♠♠♠

  2. 8واقعااااا بزرگتربن اروزمه مریخ زندگی ونم شاید به خاطر این باشه که حس میتونم میتونم زندگی متفاوتی رو تجربه کنم امیدوارم از هر لحظ موفق باشید

  3. نمی دونم چی بگم من ازبچگی می خواستم فضانوردشم وارزوم اینه که ادم فضایی راببینم ودرمریخ زندگی کنم شایدبعضی بگویندمن دیوانم ولی من باوردارم مریخ یک زمانی قابل زندگی است
    باتشکر

  4. این همه دردسر و هزینه و بیماری افراد زیاد و … برای چی آخه؟ مگه کره زمین برای بشر بهتر نیست، با این همه طبیعت و زیبایی؟
    آخه نسل بعد از این ها چه گناهی کردند که باید توی چنین سیاره ای بزرگ شوند، و از راحتی و زیبایی زندگی در زمین محروم بشوند؟