بازگشت نقاشی منسوب به دیه‌گو ولاسکوئز به اسپانیا برای نمایشگاه سویل

نویسنده:

۱۲:۵۶:۲۵

 
نقاشی رنگ و روغن منسوب به استاد اسپانیایی قرن 17، دیه‌گو ولاسکوئز (Diego Velazquez)، که در یک اتاق در دانشگاه ییل پنهان شده بود، برای شرکت در یک نمایشگاه در شهر Valazquez در سویل به اسپانیا برگشت. این نقاشی بزرگ، "The Education of the Virgin Mary" (آموزش مریم باکره) از روز چهارشنبه در مرکز هنرهای سانتا کلارا به عنوان بخشی از یک نمایشگاه از کارهای ابتدایی این نقاش، زمانی که او هنوز هم در شهر جنوبی اسپانیا زندگی می‌کرده، نشان داده می‌شود.

در این تصویر، "سنت آن" در حال آموزش خواندن و نوشتن به مریم مقدس می‌باشد و تاریخ نقاشی به سال 1616، زمانی که ولاسکوئز تنها 17 سال داشت بازمی‌گردد. ولاسکوئز شهرت خود را بیشتر طریق نقاشی از خانواده سلطنتی اسپانیا و دیگر چهره‌های قدرتمند اروپا در قرن 17 به دست آورده بود. آثار او از این دوره بسیار نادر هستند و همان تعداد کم نیز توسط ثروتمندان از سویل جمع‌آوری و پراکنده شده است.

مدیر نمایشگاه سانتا کلارا، "بنیتو ناوارته" (Benito Navarrete) به خبرگزاری فرانسه گفت که این تابلو بدون امضای نقاش می‌باشد و در اصل به هنرمند ناشناخته قرن 17 از سویل منسوب شده بوده است. تابلو برای سال‌ها در یک اتاق در گالری هنری دانشگاه ییل در ایالات متحده رها شده بود. اما در سال 2002، هنگامی که گالری برای نوسازی آماده شده بود و آثار به انباری خارج از منطقه منتقل شدند، کیفیت بسیار بالا نقاشی چشم یکی از مدیران هنری آمریکایی را گرفته و از آن به بعد تحقیقات در مورد صاحب نقاشی صورت گرفت.

در سال 2010 "جان مارسیاری" (John Marciari) یک تحصیل کرده تاریخ هنر در دانشگاه ییل، مطالعه‌ای مبنی بر تطابق رنگدانه‌ها و بوم با آن‌چه ولاسکوئز در سال‌های اول زندگی حرفه‌ای خود در سویل فعالیت می‌کرده، منتشر کرد.
 
یاسمن فراهانی فرد
 

برگرفته از
نقاشی
لینک کوتاه

دیدگاه