فروش گنجینه‌های شکستنی در بونهامز

نویسنده:

۱۲:۴۱:۰۰

دوستداران سرامیک و شیشه آنتیک، زمانی که بونهامز فروش شیشه و سفال بریتانیا را به صورت جداگانه در تاریخ 12 نوامبر، در خیابان "نیو باند"، گل سرسبد آن‌ها برگزار کند، دو برابر لذت خواهند برد.
فروش سفال و چینی زیبا بریتانیایی دارای یک بخش قدرتمند از ظروف سلطنتی ورچستر (Royal Worcester) می‌باشد، و در میان آن‌ها یک گلدان استثنایی برجسته با پوششی از هنر "جورج اوون" و "ادوارد سالتر" وجود دارد. این اثر با تخمین 60000 تا 80000 پوند به فروش می‌رسد. این گلدان نشان دهنده یک همکاری منحصر به فرد بین دو هنرمند از بهترین صنعتگران سلطنتی ورچستر، در سال 1899 می‌باشد.

جورج اوون با الگوی لانه زنبوری متمایز خود و قرار دادن روزنه‌هایی دیدنی و جذاب در بدنه گلدان و یک گروه از طراحی‌های منحصر به فرد "اسلیمی" در وسط آن، گلدانی بزرگ ساخته است. او با افتخار یک قرقاول چینی ایستاده بر زمینه، که توسط ابزار برجسته شده را در جلوی گلدان قرار داده است. این طرح توسط ادوارد سالتر سایه‌دار و طلاکاری شده است. سالتر یک نقاش ماهر بود و هم‌چنین در اجرای مناظر، و به تصویر کشیدن ماهی و پرندگان، متخصص شناخته شده بود.

هم‌چنین لوح زیبایی از برند سلطنتی ورچستر در تاریخ 1908 که هری دیویس آن را رنگ‌آمیزی کرده است، گوزن خروشانی را در یک چشم‌انداز کوهستانی پوشیده شده از درخت، به تصویر کشیده است. برآورد قیمت آن حدودا از 20000 تا 25000 پوند می‌باشد. این پانل یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نقاشی‌های دیویس می‌باشد و نقاشی‌های آن با کیفیتی برجسته ارائه شده است. او برای تصاویر گوسفندان کوهستانی خود شناخته شده بود و به تصویر کشیدن گوزن برای دیویس بسیار غیر معمول است.
 
 
یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
گنجینه‌های شکستنی
لینک کوتاه

دیدگاه