سلزنیک؛ خالق هوگو

نویسنده:

۱۱:۱۵:۳۸

 
موزه هنر دلاویر از "هودینی به هوگو" ارائه می‌کند: هنر برایان سلزنیک در پاییز، از 18 اکتبر 2014 تا 11 ژانویه 2015 به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه با ارائه بیش از 100 طراحی و نقاشی توسط "برایان سلزنیک" (Brian Selznick)، برنده جایزه نویسندگی و تصویرگری کودکان، شما را به سفری زیبا و رویایی می‌برد. جهان سلزنیک شامل تصاویری از شخصیت‌های مختلف شامل شعبده باز هری هودینی، شاعر والت ویتمن، خواننده ماریان اندرسون و داستان هوگو کابرت (یتیمی که در دیوارهای ایستگاه قطار پاریس زندگی می‌کند) می‌شود.

در سال 2008، سلزنیک مدال Caldecott را برای "اختراع هوگو کابرت" دریافت کرد؛ داستانی که برنده جایزه اسکار فیلم هوگو (2011) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی نیز شده بود. تصویرسازی‌های سلزنیک رویایی و بسیار هیجان‌انگیز هستند و گویی از تصورات کودکان و بزرگسالان، با ترکیبی از توهمات خود او  و ماجراجویی همراه هستند.

از هودینی به هوگو: هنر برایان سلزنیک، شامل آثاری از هوگو و 18 کتاب دیگر سلزنیک است، در میان آن‌ها می‌توان به "جعبه هودینی"، "والت ویتمن: سخنی برای امریکا"، "آملیا و النور برای سوار می‌روند"، " دایناسورها از واترهاوس هاوکینز" و "فریندل" اشاره کرد. این نمایشگاه هم‌چنین شامل خود کتاب‌ها نیز می‌شود تا به بازدیدکنندگان اجازه برای قرار دادن هر اثر هنری در کنار متن اصلی داستان را بدهد.

برایان سلزنیک در سال 1966 در نیوآرک، نیوجرسی متولد شده است. او از مدرسه هنر و طراحی رودآیلند با هدف تبدیل شدن به یک طراح برای تئاتر فارغ‌التحصیل شد. موقعیت طراحی برای نمایش در ویترین کتاب‌فروشی کودکان Eeyore در شهر نیویورک چشم او را به جهان مصور ادبیات کودکان باز کرد. این کار الهام بخش او برای نوشتن و تصویرسازی اولین کتاب خود به نام "جعبه هودینی" در سال 1991 شد.
 

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
برایان سلزنیک
لینک کوتاه

دیدگاه