درگذشت «اسکار دِلا رِنتا» طراح مشهور مُد

نویسنده:

۱۲:۴۳:۰۱

دلا رنتا در 10 سال گذشته با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و به گفته همسرش «آنت دلا رنتا» به روزنامه نیویورک تایمز، او سرانجام در روز دوشنبه تسلیم این بیماری شد و درگذشت.
این طراح مشهور اواسط قرن بیستمی، در سال 1932 در جهموری دومینیکن متولد شد. او در دهه 50 برای تحصیل به مادرید نقل مکان کرد و با طراح مشهور دیگر «کریستوبال بالنسیاگا» به دستیاری مشغول شد. سپس به پاریس رفت تا برای «آنتونیو دِل کَستیلو» طراح لانوین کار کند. در سال 1963، او برای «الیزابت آردن» در نیویورک طراحی می‌کرد.

او  در دهه 1960 با طراحی لباس برای «جکی کندی» به شهرت رسید و خط طراحی لباس‌های خود را در سال 1965 تأسیس کرد. بانوان اول آمریکا از جمله نانسی رگان، لورا بوش و هیلاری کلینتون همه لباس‌هایی با طراحی او را بر تن کرده‌اند. به گزارش نیویورک تایمز، میشل اوباما بانوی اول حال حاضر آمریکا نیز در اوایل این ماه لباسی از طراحی‌های دلا رنتا را در یک مهمانی عصر پوشیده بود.
لباس‌های شب دلا رنتا نیز به یکی از اجزای اصلی افتتاحیه فیلم‌ها و مراسم فرش قرمز تبدیل شده و ستارگان درجه اول هالیوودی مانند کامرون دیاز، پنه لوپه کروز، نیکول کیدمن و سارا جسیکا پارکر آن‌ها را بر تن کرده‌اند. دلا رنتا در سال 1989 جایزه یک عمر فعالیت هنری را از انجمن طراحان لباس و مد آمریکا دریافت کرد.

یکی آخرین لباس‌های طراحی شده توسط او، لباس عروسی «امل علم‌الدین» همسر لبنانی جرج کلونی برای عروسی آن‌ها در ونیز ایتالیا بود. دلا رنتا در یکی از مصاحبه‌هاش می‌گوید: "هر دختری رویای آن لباس خاص و جادویی را می‌بیند و من سعی می کنم آن رویا را به واقعیت تبدیل کنم."

پریا پورمند
 

برگرفته از
Oscar de la Renta
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “درگذشت «اسکار دِلا رِنتا» طراح مشهور مُد”