بازگشایی موزه پیکاسو پس از جنجال ۷۱ میلیون دلاری

نویسنده:

۱۰:۴۴:۱۲

روز شنبه 25 اکتبر، موزه‌ای در پاریس به مناسبت  133 سالگرد تولد پابلو پیکاسو، به نام او بازگشایی شد. این موزه برای نوسازی و تعمیرات مهم و بحث برانگیز حدود پنج سال گذشته بسته شده بود. به دنبال یک سری تاخیرهای خسته‌کننده و بحث و مجادله بر سر کار ساخت و ساز آن‌جا، که در نهایت مدیریت این موزه، "فرانسوا اولاند" (François Hollande) تحت فشار قرار گرفت و "آن بالدساری" (Anne Baldassari)، رئیس این موزه برای یک دهه گذشته را اخراج کرد. این رویداد پس از مدت‌ها انتظار، در ماه ژوئن، توسط "لوران لو بن" (Laurent Le Bon) 45 ساله، که یک ماموریت اورژانسی برای بازگشایی موزه پیکاسو به او داده شده بود، اتفاق افتاد. این کار دشوار بود، اما به نظر می‌رسد که لوبن با کمک تیم خود، از جمله همکاران بالدساری، موفق به انجام این کار شد. ممکن است تعجب‌آور باشد اما بالدساری نیز مسئول بازگشایی نمایشگاه بوده است.

هزینه‌های مربوط به بازسازی این موزه، 22 میلیون یورو (27 میلیون دلار) شد و این افزایش بودجه بین کلود، پسر پیکاسو و دولت فرانسه و مدیر این موزه شکاف ایجاد کرد، زیرا آن‌ها باید فضای موزه را افزایش می‌دادند تا بتوانند آثار پیکاسو را در آن جا دهند.

گالری، که برای اولین بار در سال 1985 افتتاح شده بود، از گسترده‌ترین مجموعه کارهای پیکاسو در جهان با حدود 5000 نقاشی، طراحی، مجسمه، سرامیک، عکس و اسناد او را شامل می‌شده است.
به گفته مدیر جدید لوران لو بن، افزایش فضای نمایشگاه این موزه به 3800 متر مربع (41000 فوت) اجازه خواهد داد تا آثار به مراتب بیشتری به نمایش گذاشته شود. زیرا در مجموعه قبلی به دلیل کمبود جا تنها کسری از آثار هنرمند نمایش داده شده بود.
 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
موزه پیکاسو
لینک کوتاه

دیدگاه